kwietnia 26, 2009

HUMOR: niezwykły rumak

Pewien imam chciał sprzedać swojego konia na bazarze. Zbliżył się jeden zainteresowany kupiec i zapytał, czy może przejechać się na koniu, aby go wypróbować. Imam powiadomił go, że to nie jest zwykły koń; aby go dosiąść należy najpierw powiedzieć subhanallah (cześć Allahowi); aby go popędzić, trzeba powiedzieć alhamdulillah (wszelka chwała Allahowi), a aby go zatrzymać należy powiedzieć Allahu akbar (Allah jest Największy). Mężczyzna powiedział więc subhanallah i wsiadł na rumaka. Wierzchowiec zaczął iść stępem. Wtedy jeździec powiedział: alhamdulillah i koń przeszedł w kłus. Mężczyzna dalej mówił: alhamdulillah, alhamdulillah! i kłus zmienił się w galop. Nagle zorientował się, że koń zmierza w kierunku przepaści, na której kończy się wzgórze i wpadł w taką panikę, że zapomniał, jak powinien zatrzymać zwierzę. Wypowiadał wymieszane słowa, jakie przychodziły mu do głowy. Kiedy koń był tuż tuż przed progiem przepaści, przypomniał sobie o słowach Allahu akbar i wykrzyknął je z całych sił. Koń zatrzymał się o jeden krok od urwiska. Mężczyzna odetchnął z ulgą, wzniósł oczy do nieba i powiedział: Alhamdulillah!

5 komentarzy:

 1. I wpadl do urwiska!!! :):):) dobre hehee

  OdpowiedzUsuń
 2. Przypomnialo mi to:
  Nasz kraj stal na skraju przepasci, ale zrobilismy duzy krok do przodu:-)
  Urszula

  OdpowiedzUsuń
 3. nie smieszne

  OdpowiedzUsuń
 4. Alez oczywiscie, ze nie smieszne, albowiem przesmieszne! :) Ciekawe czy jest niesmieszne dla muzulmanina czy dla niemuzulmanina? Wg mnie ekstra. A komentarz Pani Urszuli jeszcze lepszy.

  OdpowiedzUsuń
 5. Anonimowy01 maja, 2009

  opowiedziałam ten dowcip dalej..bardzo sie spodobał ;)

  OdpowiedzUsuń

Uprzedzamy - komentarze niecenzuralne, obraźliwe, szerzące nienawiść i uprzedzenia, bądź zawierające linki do stron wypaczających nauki islamu lub przyczyniających się do niszczenia dialogu nie będą publikowane.

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.