kwietnia 21, 2009

wiek dojrzałości płciowej a islam

Co do wieku dojrzałości płciowej wg islamu, chłopiec uznawany jest za dojrzałego (baligh) kiedy zaczyna doświadczać nocnych emisji (ihtilam); dziewczynka uznawana jest za dojrzałą płciowo, kiedy zaczyna miesiączkować. Jeśli nie pojawiają się żadne oznaki dojrzałości płciowej wówczas ukończenie 15 roku życia uznawane jest dla chłopców i dziewcząt za wkroczenie w wiek tenże. Według imama Abu Hanifa wiek dojrzałości płciowej (jeśli chłopcy nie doświadczają emisji a dziewczynki jeszcze nie miesiączkują) wynosi: 18 dla chłopców, a 17 dla dziewcząt. Aczkolwiek ukończenie 15 roku życia jest uznawane przez większość uczonych za granicę.
Abdullah Bin Umar w czasie bitwy pod Uhud miał lat 14. Huzur nie pozwolił mu brać udziału w walce, albowiem był jeszcze dzieckiem. Następnego roku Abdullah wziął udział w bitwie Rowu (miał już ukończone 15 lat), i na to Huzur wyraził zgodę. [Sahih Bukhari]
Wiek dojrzewania różny jest w zależności od wielu czynników. Stosunek płciowy przed osiągnięciem wieku dojrzałości płciowej nie jest dozwolony w islamie. Nawet po osiągnięciu dojrzałości płciowej, jeśli nie jest się gotowym do tego, nie jest w islamie dozwolony.


3 komentarze:

 1. Nocna emisja to chyba po prostu polucja, badz zmaza nocna?

  OdpowiedzUsuń
 2. Anonimowy11 maja, 2010

  To wszystko jest bardzo interesujące, jednak nie mogłabym żyć z muzułmaninem i wychowywać w takiej ścisłej wierze dzieci. Chyle czoła przed kobietami, które tam wytrzymuja...pozdrawiam serdecznie wszystkich czytających. I dziękuje Bogu, że żyje w Polsce, w normalnym kraju.

  OdpowiedzUsuń
 3. Tak, po polsku jest to zmaza nocna. Mamy tu doslowne tlumaczenie lacinsko-angielskiego "nocturnal emission".

  OdpowiedzUsuń

Uprzedzamy - komentarze niecenzuralne, obraźliwe, szerzące nienawiść i uprzedzenia, bądź zawierające linki do stron wypaczających nauki islamu lub przyczyniających się do niszczenia dialogu nie będą publikowane.

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.