października 19, 2008

w zasłonie na twarzy czy bez niej

Niniejszy blog ma za zadanie prezentować różnorodne drogi obrane przez polskie muzułmanki, nie tylko drogi jakie doprowadziły nas do nawrócenia na islam, lecz również mówić o naszej praktyce religijnej, powodach, przyczynach dlaczego robimy coś tak, a nie inaczej. Blog nie ma być formą udowadniania, że ta z muzułmanek która nosi niqab jest lepszą czcicielką Boga, czy lepiej wywiązuje się ze swoich obowiązków religijnych, bo się cała zasłania.

Prorok Muhammad powiedział: "Nasze czyny zostaną osądzone stosownie do naszych intencji", a o naszych intencjach pełną wiedzę posiada tylko Bóg. Tu chcemy mówić, że są muzułmanki, które się zasłaniają całkowicie, i są muzułmanki, które choć chcą, z pewnych obowiązków religjnych nie mogą się wywiązać. Warto wiedzieć, że muzułmanki nazywają się "siostrami w islamie", islam jest religią która odrzuca wszelkie nacjonalizmy, uprzedzenia rasowe. Muzułmanów łączy braterstwo wiary (islam).

A my, muzułmanki, jesteśmy różne i inne... A na ideał muzułmanki, trudno się natknąć ;). Toż my jesteśmy zwykłymi kobietami, i nie żadnymi "świętymi" ;-).

O terminologii dotyczącej stroju muzułmanki, napiszemy.


1 komentarz:

  1. Cóż, muszę przyznać, że dla mnie to dość niezwykłe. Chociaż bardzo się starałam, czytając artykuły na tym i na innych blogach, to nie mogę zrozumieć Was, jeśli chodzi o całkowite zasłanianie się. Oczywiście szanuje to, bo szanuje każdą religię i jej przykazania, jednak nie potrafię sobie wyobrazić siebie w niqabie, chyba bym tego nie wytrzymała...
    Tym bardziej Was podziwiam.

    OdpowiedzUsuń

Uprzedzamy - komentarze niecenzuralne, obraźliwe, szerzące nienawiść i uprzedzenia, bądź zawierające linki do stron wypaczających nauki islamu lub przyczyniających się do niszczenia dialogu nie będą publikowane.

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.