maja 18, 2009

PYTANIE do "M": Spotkania muzułmanów w Polsce

d.: Zastanawiałam się nad tym, by możliwe było spotkanie się ze środowiskiem muzułmanów w Polsce (np. zjazd, kongres itp) ale wiem, że muzułmanie w Polsce są wyjątkowo podzieleni co do poglądów i opinii na wiele tematów (co jest dodatkowym negatywnym czynnikiem przy decyzji zmiany wiary). Proszę muzułmanki z Polski o ew. informację, jak to wygląda, czy spotykacie się na jakiś zjazdach, czy w waszych środowiskach organizujecie spotkania, wymieniacie się poglądami jak to wygląda w rzeczywistości. Ciekawa jestem czy jest jakaś konwartytką lub konwertytą, którzy pokochali Islam nie będąc w związku z muzułmanem (muzułmanką)?

4 komentarze:

 1. Oficjalne zjazdy "środowiska islamskiego" w Polsce oranizowane sa przez Ligę Muzułmańską w RP. Wyglada to jak typowa konferencja wyjazdowa, sa wyklady, zajecia dla mlodziezy i dzieci, modlitwa, kilka godzin czasu wolnego na plotki. Ma to swoj urok, bo przez te kilka dni my jestesmy wiekszoscia :)

  Jesli chodzi o zainteresowanie islamem ze wzgledu na wiazek z muzulmanka/muzulmaninem:

  W wiekszosci przypadkow mezczyzni przymujacy islam nie są w związkach z muzułmankami, poza przypadkami, kiedy to żona jako pierwsza z rodziny przyjmuje islam. I chociaz dla kobiet czesto pierwszym impulsem ku temu jest mezczyzna, jeszcze czesciej okazuje sie, ze z prawdziwym islamem ma on raczej malo wspolnego, wiec ciezko mowić w takim przypadku o przyjeciu islamu "przez męża". Poza tym całkiem spora grupa kobiet, mysle ze polowa, przyjela islam nie znajac muzulmanow plci meskiej.

  OdpowiedzUsuń
 2. D. jesli jestes zainteresowana poznaniem muzulmanek w Twojej okolicy, zapraszam do grupy dyskusyjnej Muzulmanka, gdzie bedziesz mogla insza Allah nawiazac z nimi kontakt. Wystarczy, ze wyslesz maila do grupy z zapytaniem. Jest tam nas sporo, wiec sa szanse insza Allah. Link do grupy:
  http://groups.yahoo.com/group/muzulmanka/
  Pozdrawiam serdecznie.

  OdpowiedzUsuń
 3. Anonimowy19 maja, 2009

  Dziękuję serdecznie za informacje, dopisałam się już do grupy.
  Droga Ukhti Hagar - Czy jako "nie muzułmanka" mogłabym uczestniczyć w takim zjeździe i czy musiałby mi towarzyszyć mąż czy też nie?
  Atiya (d.)

  OdpowiedzUsuń
 4. Znam takie przypadki, wiec jest to mozliwe. W czasie zjazdu meza mozna zostawic w domu. W sprawie terminu itp trzeba przegladac strone ligii www.islam.info.pl

  OdpowiedzUsuń

Uprzedzamy - komentarze niecenzuralne, obraźliwe, szerzące nienawiść i uprzedzenia, bądź zawierające linki do stron wypaczających nauki islamu lub przyczyniających się do niszczenia dialogu nie będą publikowane.

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.