maja 14, 2009

"dokłanie rok temu o godzinie 22:25 zostałam muzułmanką"

Zdecydowałam się na napisanie o mojej historii przejścia na islam. Co mnie do tego podkusiło? Może fakt, że dokłanie rok temu o godzinie 22:25 zostałam muzułmanką.

Pamiętam ten dzień jak dziś. Był bardzo niespokojny. Wiedziałam, że moje życie zmieni się diametralnie. Rodzina była przygotowana na ten "szok", ale zawsze "Mamo, przechodzę na islam" teoretycznie nie wstrząsa tak bardzo jak w praktyce. Myślę, że nie muszę opisywać moich uczuć, które na mnie napłynęły po zostaniu muzułmanką, bo każda z Sióstr ich doświadczyla :) Pierwszy raz poczulam się naprawdę szczęśliwa.

Interesowałam się islamem rok przed podjęciem tej zmieniającej moje życie decyzji. Wiele niedomówień chrześcijańskich, brak nacisku na wiarę w moim domu i pomoc koleżanek/kolegów muzułmanów z krajów islamskich pomogły mi wybrać dążenie drogą Allaha.

Zmieniłam religię mając niespełna 17 lat. Wiedziałam, co robię i wiedziałam jak ważną decyzję podjęłam. Nie czekałam na żadne oklaski, bo wiem, że w domu wzbudzilam lekką kontrowersję, lecz mam bardzo wyrozumiałych rodziców, alhamdullilah i to właśnie w nich znajduję wsparcie. Nie jest łatwo być muzułmanką - nastolatką w mieście, gdzie o islamie ni widu ni slychu.. :)

Po paru dniach stąpania po nowej ścieżce życia wybrałam się do pewnego meczetu. Jako świeży "nabytek" islamu chciałam zdobyć więcej informacji od kobiet, które tam były. W meczecie była jedna muzułmanka - starsza pani. Gdy tylko dowiedziała się, że zmieniłam religię skomentowała jednoznacznie :"A po co ci to było? W sumie młoda jesteś, to sobie możesz. Czasami przychodzą tutaj starsze osoby, ale po co im na starość takie zmiany".

Przyznam, że te słowa wzbudziły we mnie smutek. Nie pojechałam tam by mnie klepano po plecach i gratulowania poprawnego wyboru, nie czekałam na to, liczyłam raczej na pewną pomoc w poszerzaniu wiedzy o islamie a tu bach.. niemiła niespodzianka :) Jestem muzułmanką ze świadomego wyboru, nikt mnie nie naciskal, wiedzialam, że to poważna decyzja a poczulam się tak, jakby kazano mi czekać do wieku średniego by zmienic religię. Przecież tu nie liczą się lata, a to co się czuje :) Każdy jest gotowy na zmiany w różnym czasie a ja jestem dumna, że Allah otworzył mi oczy tak szybko :) Alhamdulillah była to tylko jedna niemila sytuacja.

Islam całkowicie zmienił moje życie, podejście do niego i patrzenie na świat. Jestem wdzięczna Bogu za to, że poprowadził mnie właściwą drogą. Dziś w rocznicę mojego małego "święta" postanowiłam walczyć o pozwolenie noszenia hijabu. Być może brzmiało to dziwnie, lecz przez niepoprawny światopogląd i nietolerancję mogę wzbudzić wielkie kontrowersje i spowodować nieprzyjemności mojej rodzinie przez nałożenie chusty. Jak to mawia moja mama :"Wiesz, że nauczyciele i egzaminatorzy podczas matury mogą Cię bardzo szybko skreslić przez Twoją odmienność. Poczekaj z chustą do studiów." Niestety nie potrafię sobie powiedzieć "Cierpliwości kobieto, jeszcze tylko rok!" ;) Wierzę, że Allah mi pomoże i uda mi się to wszystko przezwyciężyć :)

Marlena

* * *
Niech Allah siostrze wynagrodzi podzielenie się historią na łamach bloga. Wszystkich, siostry i braci, którzy zechcieliby opisać swoje nawrócenie, zapraszamy! Piszcie do: strona.oislamie@gmail.com z dodatkiem "BLOG MUZUŁMANKI"

18 komentarzy:

 1. Jesteś w moim wieku!
  Zazdroszcze Ci znajomych, którzy są muzułmanami.
  Też chcę przejść na Islam, interesuję się nim od 4 lat (z przerwami...), ale dopiero niedawno uświadomiłam sobie, że chcę dobrowolnie zostać muzułmanką (chyba wolałam żeby mnie do tego zmuszono...). Boję się reakcji rodziny, otoczenia, przyjaciół, ale jednocześnie czuję się nieszczęśliwa przez to, że myślenie "co myślą o mnie inni" uniemożliwia mi spełnienie pragnienia. Na dodatek nie znam żadnego muzułmanina, nic. Też myślałam, żeby zostać muzułmanką (no... tak oficjalnie) na studiach (zwłaszcza że chcę studiować w UK), ale z drugiej strony myślę, że to takie idiotyczne założenie, że wtedy będzie prościej pokonać społeczeństwo. A co jeżeli będę miała wypadek?
  W każdym razie: gratulacje, wszystkiego najlepszego z okazji rocznicy :D mam nadzięję, że jak najszybciej mi będzieci gratulowali :D

  Kasia

  OdpowiedzUsuń
 2. Anonimowy15 maja, 2009

  Gratuluje wam obojgu Mashhaalah(nie zostaje sie muzulmanka od okolcznosci lecz od wiary w sercu kiedy to ono odpowiada na wezwanie na modlitwe do Allaha) sama sie usmiecham do siebie czytajac takie komentarze. Ja zostalam muzulmanka w wieku juz starszym 23 lat i krok po kroku wywalczylam hijab ;)

  Wiem,ze w Polsce panuje styl na zapatrywanie sie na innych ludzi i ocenianie ich po wygladzie ,dlatego dziewczyny musicie sie mocno przygotowac do noszenia hijabu tak aby pierwsze wyjscie w stroju muzulmanki nie bylo horrorem . Przede wszystkim zycze wam wielkiej wiary zblizenia sie do Allaha i odwagi ,muzulmanie powinni byc odwazni i mowic ,ze strach ma wielkie oczy . Obecnie jestem na drodze do wywalczenia niqabu ,nie przyjdzie latwo w Belgii ,ale do przodu!!!

  Khadija

  OdpowiedzUsuń
 3. Anonimowy15 maja, 2009

  Kasiu, trzymam kciuki, jeśli tylko będziesz chciała pogawędzić z rówieśniczką, daj tutaj znać a się jakoś dogadamy w sprawie kontkatu ^^
  Jeśli chodzi o muzułmanów to polecam Ci wybrać się do najbliższego meczetu albo najprościej w świecie znaleźc ich w internecie :) no i mi sie nawet zrymowało :) naprawdę jest wiele życzliwych osób, które chętnie pomogą. Trzymam kciuki :)

  Khadija, wierzę w Ciebie :) dziękuję za miłe słowa!!


  Marlena

  OdpowiedzUsuń
 4. Maszallah siostro,zawsze podziwiam osoby, ktore w tak mlodym wieku maja tyle odwagi i wiary,aby zdecydowac sie na poddanie Bogu. znam osobiscie jedna siostre,ktora rowniez przyjela islam,jak miala 17 lat,a wlasnie teraz juz konczy mature,inszallah.nie miala nieprzyjemnosci zwiaznych z chusta,ale wiadomo,ze to zalezy na jakich ludzi sie trafi.moi rodzice rowniez obawiali sie o mnie zanim zalozylam chuste,bali sie ze bede miala nieprzyjemnosci,ale Dzieki Bogu strach ma czesto duuuze oczy i nic z moich czarnych mysli,nie sprawdzilo sie.nosze chuste ponad dwa lata i nie spotkalo mnie w zwiazku z tym nic przykrego,jedynie spojrzenia ludzi na kazdym kroku,ale do tego da sie przyzwyczaic.zycze wszystkim siostra duzo wiary i sily,bo ludzie nie sa wstanie nam zaszkodzic lub pomoc,jesli Allah tego dla nas nie chce.

  OdpowiedzUsuń
 5. Anonimowy15 maja, 2009

  Ojcze, wybacz im, bo nie wiedzą, co czynią!

  OdpowiedzUsuń
 6. Allah mówi w Koranie:

  {Dzisiaj udoskonaliłem dla was waszą religię i obdarzyłem w pełni Moją dobrocią - wybrałem dla was islam jako religę}..

  {I na wyścigi spieszcie ku przebaczeniu od waszego Pana i ku Ogrodowi (Rajowi) - którego rozległość jest jak niebiosa i ziemia - przygotowanemu dla ludzi bogobojnych; dla tych, którzy rozdają, i w radości, i w utrapieniu; dla tych, którzy powstrzymują gniew i przebaczają ludziom; - a Bóg kocha ludzi czyniących dobro - dla tych, którzy choć popełnili czyn bezecny albo byli niesprawiedliwi względem samych siebie, wspominają Boga i proszą Go o przebaczenie za swoje grzechy - a któż przebacza grzechy oprócz Boga? -i nie trwają uporczywie przy tym, co czynili,bo przecież oni wiedzą. Dla tych zapłatą będzie: przebaczenie od ich Pana}.[KORAN 3:133-136]

  OdpowiedzUsuń
 7. Salam alajkum. Allahu akbar! Marleno, najszczersze gratulacje, masza Allah! I drugie za podjecie decyzji o hidzabie, niech Allah Dobry wszystko Ci ulatwi. Tobie rowniez, Kasiu, insza Allah niedlugo uslyszymy WIESCI od Ciebie :D
  POzdrawiam cieplo.

  OdpowiedzUsuń
 8. Anonimowy15 maja, 2009

  Podstawowy obowiązek miłości bliźniego nie polega na tolerowaniu fałszywych idei, niezależnie od tego, jak szczere by były, ani na teoretycznej czy praktycznej obojętności na błędy i wady, w jakich widzimy uwikłanych naszych braci... Co więcej, sam Chrystus Pan, tak pełen dobroci wobec grzeszników, którzy zbłądzili, nie wyrażał szacunku wobec ich fałszywych przekonań, niezależnie od tego, jak bardzo szczere mogły się one wydawać. Kochał ich wszystkich, pouczał ich jednak, aby ich nawrócić i zbawić.
  U.

  OdpowiedzUsuń
 9. Anonimowy16 maja, 2009

  Do U.
  Buhahahahaha...trafilas(es) nie na to forum :-))))

  OdpowiedzUsuń
 10. Anonimowy16 maja, 2009

  Ksiega Apokalipsy tak mowi o was:
  (R.20)7A gdy się skończy tysiąc lat, z więzienia swego szatan zostanie zwolniony. 8 I wyjdzie, by omamić narody z czterech narożników ziemi, Goga i Magoga, by ich zgromadzić na bój, a liczba ich jak piasek morski. 9 Wyszli oni na powierzchnię ziemi i otoczyli obóz świętych i miasto umiłowane; a zstąpił ogień od Boga z nieba i pochłonął ich. 10 A diabła, który ich zwodzi, wrzucono do jeziora ognia i siarki, tam gdzie są Bestia i Fałszywy Prorok. I będą cierpieć katusze we dnie i w nocy na wieki wieków.
  11 Potem ujrzałem wielki biały tron i na nim Zasiadającego, od którego oblicza uciekła ziemia i niebo, a miejsca dla nich nie znaleziono. 12 I ujrzałem umarłych - wielkich i małych - stojących przed tronem, a otwarto księgi. I inną księgę otwarto, która jest księgą życia. I osądzono zmarłych z tego, co w księgach zapisano, według ich czynów. 13 I morze wydało zmarłych, co w nim byli, i Śmierć, i Otchłań wydały zmarłych, co w nich byli, i każdy został osądzony według swoich czynów. 14 A Śmierć i Otchłań wrzucono do jeziora ognia. To jest śmierć druga - jezioro ognia. 15 Jeśli się ktoś nie znalazł zapisany w księdze życia, został wrzucony do jeziora ognia.
  U.

  OdpowiedzUsuń
 11. Anonimowy16 maja, 2009

  Ale, ale - bardzo ważny jest pierwszy akapit powyższego rozdziału - więc jeszcze raz sie zastanówcie, co robicie:
  1 Potem ujrzałem anioła, zstępującego z nieba, który miał klucz od Czeluści i wielki łańcuch w ręce. 2 I pochwycił Smoka, Węża starodawnego, którym jest diabeł i szatan, i związał go na tysiąc lat. 3 I wtrącił go do Czeluści, i zamknął, i pieczęć nad nim położył, by już nie zwodził narodów, aż tysiąc lat się dopełni. A potem ma być na krótki czas uwolniony. 4 I ujrzałem trony - a na nich zasiedli sędziowie, i dano im władzę sądzenia - i ujrzałem dusze ściętych dla świadectwa Jezusa i dla Słowa Bożego, i tych, którzy pokłonu nie oddali Bestii ani jej obrazowi i nie wzięli sobie znamienia na czoło ani na rękę. Ożyli oni i tysiąc lat królowali z Chrystusem. 5 A nie ożyli inni ze zmarłych, aż tysiąc lat się skończyło. To jest pierwsze zmartwychwstanie. 6 Błogosławiony i święty, kto ma udział w pierwszym zmartwychwstaniu: nad tymi nie ma władzy śmierć druga, lecz będą kapłanami Boga i Chrystusa i będą z Nim królować tysiąc lat.
  U.

  OdpowiedzUsuń
 12. Zaprawdę, Ten, który nakazał ci głosić Koran, sprowadzi cię z pewnością na miejsce powrotu. Powiedz: "Pan mój wie najlepiej, kto przychodzi z drogą prostą i kto jest w jawnym błędzie." [Koran 28:85]

  OdpowiedzUsuń
 13. Anonimowy17 maja, 2009

  Pan(i) U. ma najwyrazniej problem... prosze odpoczac, i nie emocjonowac sie za bardzo. Allah prowadzi droga prosta kogo chce :-)
  Pozdrawiam i spokoju duszy zycze;-)

  OdpowiedzUsuń
 14. uwazam,ze nie powinnismy w ten sposob komentowac wypowiedzi pani/pana U.,jak kazdy ma prawo do wyglaszania swoich opinii,tylko zeby nie byly obrazliwe.pamietajmy,ze przekazywanie mysli poprzez pismo jest o wiele trudniejsze niz kiedy mozemy z dana osoba porozmawiac w cztery oczy,uslyszec ton jej glosu i zobaczyc mimike twarzy. mnie osobiscie nie obraza cytowanie Biblii,mysle,ze U.nie ma wiedzy na temat islamu,dlatego powyzszy cytat kieruje do nas.mnie ten cytat przypomina jeden ze znakow dnia sadu ostatecznego,ktora zapowiedzial Prorok Muhammad, czyli pojawienie sie Dadzala i Goga i Magoga. mysle,ze to bardzo fascynujace,kiedy mozna porownywac trzy religie monoteistyczne.

  Ukazanie się Dadżdżala (Antychrysta).

  Odnosi się to do mężczyzny, który jest uzurpatorem i który pojawi się podczas ostatnich dni, przypisując sobie boskość.

  Odnośnie jego pojawienia się, Prorok (pokój i błogosławieństwo Allaha z nim) powiedział: „"Powiedz: O Allah, zaprawdę szukam schronienia u Ciebie przed karą Piekła, i szukam schronienia u Ciebie przed karą w grobie, i szukam schronienia u Ciebie przed próbą Masih ad-Dadźdźal, i szukam schronienia u Ciebie przed próbami życia i śmierci." [Muslim: Księga meczetów i miejsc modlitw (no. 590), przekazał Ibn 'Abbas]

  Dadżdżal ukaże się na drodze pomiędzy Szam (Syrią) i Irakiem i zacznie wzywać ludzi, aby go czcili. Większość ludzi, która za nim podąży będzie spośród Żydów, kobiet i Beduinów. Siedemdziesiąt tysięcy Żydów z Asfahan (dzisiejszy Iran) podąży za nim, a on będzie przemieszczał się po całej ziemi, tak jak wiatr rozdmuchuje deszcz na wszystkie strony, z wyjątkiem Mekki i Medyny, gdyż będzie przed wejściem do nich powstrzymany.

  Pozostanie on przez czterdzieści dni. Jeden dzień będzie jak rok, jeden dzień jak miesiąc, jeden dzień jak tydzień, a reszta jego dni będzie zwykła. Jest on jednooki (jedno oko dobre, drugie wadliwe) a pomiędzy jego oczami będzie napisane „KA FA RA”, co oznacza kafir (niewierzący). Tylko wierzący będą mogli to przeczytać. Przyniesie ze sobą wielkie próby. Na przykład rozkaże on niebu i będzie padał deszcz, i rozkaże on ziemi i pojawi się wegetacja. Będzie miał ze sobą ogród i ogień. Lecz jego ogrodem będzie Ogień (Piekło), a jego ogniem będzie Ogród (Raj).

  Prorok (pokój i błogosławieństwo Allaha z nim) przestrzegł nas przed nim mówiąc: "Ktokolwiek o nim usłyszy, niechaj się od niego oddali. A do kogokolwiek on dotrze, niechaj recytuje otwierające wersety Sury al Kahf." [Buchari: Księga wezwania do modlitwy (no. 832) i Muslim: Księga meczetów i miejsc modlitw (no. 589) przekazała Aisza.]

  Pojawienie się Goga i Magoga.

  Są to dwie nacje pochodzące z plemienia Adama, które już istnieją, na podstawie dowodów z Koranu i Sunny.

  Allah mówi (interpretacja znaczenia):


  [Koran 18:93-94] {Aż kiedy doszedł do miejsca znajdującego się między dwoma zaporami, znalazł za nimi pewien lud, który zaledwie mógł pojąć jakąkolwiek mowę. O powiedzieli: "O Zul’-Karnajnie! Oto Gog i Magog sieją zgorszenie na ziemi! Czy moglibyśmy przygotować dla ciebie daninę, abyś zbudował między nami i między nimi zaporę?"}


  Ich pojawienie się, które jest jednym ze znaków Godziny Ostatecznej, nigdy wcześniej nie miało miejsca. Niemniej jednak, pierwsze ich objawy miały miejsce za czasów Proroka (pokój i błogosławieństwo Allaha z nim). Potwierdzone zostało w obu kolekcjach Sahih, że Prorok (pokój i błogosławieństwo Allaha z nim) powiedział:

  "'Dziś powstała dziura w barierze Gog i Magog, tej wielkości, tworząc koło palcem wskazującym i kciukiem." [Buchari: Księga Klęsk (no. 7135) i Muslim: Księga Nieszczęść (no. 2880), przekazany przez Zainaba Bint Dziahsz.]

  Tak więc ich pojawienie się zostało potwierdzone w Koranie i Sunnie. Allah mówi (interpretacja znaczenia):


  [Koran 21: 96-97] { Dopóki Gog i Magog nie zostaną wypuszczeni; wtedy oni będą śpieszyć z każdego wzgórza. I przybliżyła się obietnica prawdziwa (dzień zmartwychwstania); oto zastygły z przerażenia spojrzenia tych, którzy nie uwierzyli: Biada nam! My nie dbaliśmy o to. Przeciwnie, byliśmy niesprawiedliwi!"


  Prorok (pokój i błogosławieństwo Allaha z nim) powiedział: "Zaprawdę godzina (ostateczna) nie nastanie do póki nie ujrzycie dziesięć znaków ją poprzedzających." Wspomniał wtedy: "Dym, Dadźdźal'a, Bestię, wschód słońca z zachodu, zstąpienie Jezusa syna Marii, Gog i Magog, trzy trzęsienia (w których ziemia zostanie otwarta i pochłonie tych którzy się na niej znajdują) - jedno na wschodzie, jedno na zachodzie oraz jedno na półwyspie Arabskim. Ostatnim z tych znaków będzie ogień, który pojawi się w Jemenie, kierując ludzi do ich (ostatecznego) miejsca zgromadzenia." [Muslim: Księga Nieszczęść (no. 2901), przekazany przez Huzaifa Ibn Usaida al-Ghifarii]

  Ich historia jest także opisana w hadisie przekazanym przez An-Nułas Ibn Sam'an. Prorok (pokój i błogosławieństwo Allaha z nim) powiedział na temat Jezusa syna Marii, po tym jak Dadźdźal zostanie zabity:

  "Tak się stanie, gdy Allah objawi Jezusowi: „Stworzyłem pewne moje sługi, przeciwko którym nikt nie będzie mógł walczyć. Więc poprowadź moje sługi bezpiecznie na Górę (Tuur).” Następnie Allah ześle Gog i Magog, którzy będą wylegać z każdego zbocza.

  Pierwsza ich część przejdzie koło jeziora Tyberiadzkiego (jezioro we wschodnim Izraelu, przy granicy z Syrią) i wypije jego zawartość. Następnie ostatnia ich część przejdzie obok tego jeziora i powie: „Kiedyś była tu woda.” Będą się przemieszczać, aż dojdą do góry Al-Khamar, góry Al-Bait-ul-Maqdis (Jerozolimy). Powiedzą: „Zabiliśmy tych na ziemi, chodźcie, zabijmy teraz tych w niebiosach.” I zaczną rzucać swe strzały w kierunku nieba, a Allah zwróci im je splamione krwią.

  Wtedy Prorok Jezus (pokój i błogosławieństwo Allaha z nim) i jego towarzysze zostaną oblężeni, w taki sposób, że głowa cielca będzie więcej warta dla jednego z nich, niż sto dinarów jest warte dla jednego z was dzisiaj. Tak więc Prorok Jezus (pokój i błogosławieństwo Allaha z nim) i jego towarzysze będą prosić Allaha i Allah ześle na karki Gog i Magog robaki, które ich zagryzą. Ranem przepadną, jak jedna osoba. Prorok Allaha Jezus (pokój i błogosławieństwo Allaha z nim) i jego towarzysze wtedy zejdą z Góry na płaszczyznę, i nie znajdą miejsca, które by nie było wypełnione ich rozkładającymi się szczątkami i swądem. Wtedy Jezus (pokój i błogosławieństwo Allaha z nim) i jego towarzysze będą prosić Allaha o pomoc i ześle im ptaki, których szyje wyglądać będą jak baktriany, które rzucą zwłoki Gog i Magog, gdzie Allah zechce." [Muslim: Księga Nieszczęść (no. 2937)]

  wiecej mozna przeczytac tutaj:

  http://sites.google.com/site/bankfatw/Home/pogrzeby-groby-zycie-po-smierci/znaki-dnia-sadu-ostatecznego

  ps.do U.skad to przekonanie,ze powyzszy cytat tyczy sie muzulmanow?

  pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 15. Jamilah Bi Sardar
  Gratuluje wam wszystkim bardzo tescie naprawde dobrymi wczynami jezeli zdedowalyscie sie wierzc w Allaha!!! j jestem muzulmanka juzzo dlugo mam meza z Pakistanu, i jestem naprawde szczsliwa muzulmanka, pozostalo wam tylko uczyc sie modlic boto w Isle jest bardzo wazne! noi nosie chusty pamietajze nie robicie tegdla ludzi tylko dla allaha!!

  OdpowiedzUsuń
 16. pozdrawiam wszystkie siostry w islamie...ja tez jeastesm nowa i nosze chuste mieszkam w hamburgu mam meza turka czy jest ktos z tad z mojej miejscowosci?czulabym sie razniej z przyjaciolka z tej religi pozdrawiam i odpiszcie:)

  OdpowiedzUsuń
 17. Salam - mabrok :)

  Zapraszamy http://groups.yahoo.com/group/muzulmanka

  OdpowiedzUsuń
 18. Salam alejkum :)
  kochani zaznijmy od tego że nazywam się Asma
  to piękne imię przybrałam po przejściu na Islam.
  Teraz prosze mi pomóc...mam 15 lat jestem muzułmanka od niecałego roku !
  Rodzice tego nie rozumieją każą chodzić mi do koscioła katolickiego i przyjmować tamte sakramenty. Mieszkam na wsi ludzie śmieją się z mojego wyboru...
  Nie wiem co robiś samoistnie przeszłam na Islam
  bo kocham Allaha i chce chodzić jego ścieżką .
  Ale jak mam kochać rodziców i ich szanować ...?
  Zostałam ostatnio poniżona przez matke za mówienie o Islamie :(
  jednak jak mam nie mówić o wierze którą kocham ?
  jestem w pełni świadoma wyboru którego cenie...
  Ale prosze was siostry..pomocy ...Allah wam wynagrodzi !
  Mashallah

  OdpowiedzUsuń

Uprzedzamy - komentarze niecenzuralne, obraźliwe, szerzące nienawiść i uprzedzenia, bądź zawierające linki do stron wypaczających nauki islamu lub przyczyniających się do niszczenia dialogu nie będą publikowane.

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.