lipca 29, 2009

stwierdziłem, że większość ludzi -

z wyjątkiem tych, którzy zbuntowali się przeciwko najwyższemu Bogu, a jest ich niewielu, przysparza sobie biedy, trosk i kłopotów na tym świecie; popełniają najcięższe grzechy, z którymi ściągają na siebie ogień piekielny, nic w zamian nie zyskując. Czynią to w złych zamiarach, życząc na przykład zgubnej drożyzny ludziom, biedakom i niewinnym albo życząc jeszcze większego nieszczęścia tym, których nienawidzą. A przecież doskonale wiedzą, że przez takie wstrętne zamiary nie osiągną żadnej ze spraw, których pragną i do których dążą. A gdyby mieli dobre i piękne zamiary, przynieśliby tylko spokój swoim duszom, a wówczas mogliby się poświęcić własnym interesom, zyskując w zamian wielką nagrodę i nie odwlekając ani nie wstrzymując spraw, których pragną. Czy istnieje większa głupota aniżeli ta, przed którą ostrzegamy, i czy istnieje wieksze szczęście aniżeli to, do którego nawołujemy?
Ibn Hazm

3 komentarze:

 1. Ludzie zrobili sie tak chciwi, ze Bog karze ich teraz.
  Jednym z powodow obecengo obecnie kryzysu jest tez zydowska ribaa.
  Znam powiedzenie, ze osoby, ktore zgadzaja sie na ribaa to Ci, ktorzy kupuja rzeczy, ktorych nie potrzebuja aby przypodobac sie ludziom, ktorych nawet nie lubia, kupuja za pieniadze, ktorych nie maja.

  OdpowiedzUsuń
 2. Przyczyną kryzysu nie jest ribaa a wzrost cen paliwa w krajach arabskich(Zwłaszcza z Arabi Saudyjskiej) orz upadek znaczenia dolara. a co do tematu to normalne że za zło bedzie e zle małyjmi wyjatkami.

  OdpowiedzUsuń
 3. Mysle, ze przyczyny kryzysu sa tak zlozone, ze nie ma co roztrzasac tego tematu tutaj. Obawiam sie, ze czego by na ten temat nie powiedziec, bedzie sie mialo racje...

  OdpowiedzUsuń

Uprzedzamy - komentarze niecenzuralne, obraźliwe, szerzące nienawiść i uprzedzenia, bądź zawierające linki do stron wypaczających nauki islamu lub przyczyniających się do niszczenia dialogu nie będą publikowane.

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.