lutego 09, 2009

podróżowanie kobiet a islam

Jeśli chodzi o islam, o zasadach dot. podróżowania muzułmanek można poczytać TU. Można przejrzeć fatwy w dziale Kwestie Kobiece, tam opinie uczonych muzułmańskich dot. reguł podróżowania kobiet. Odnośnie przepisów prawnych, każdy kraj zamieszkiwany w większości przez muzułmanów, kraje arabskie mają odrębne przepisy prawne dot. tej kwestii.

2 komentarze:

  1. salam,
    moze sie myle, ale sadze, ze sprawy podrozowania kobiet chyba sa tylko regulowane przez przepisy prawne w Arabii Saudyjskiej. Nie slyszalam o zadnych obostrzeniach zwiazanymi z podrozowaniem samotnie kobiet lub z korzystaniem z publicznych srodkow transportu w wiekszosci krajow arabskich. O jakich krajach myslisz i jakich przepisach prawnych? magda

    OdpowiedzUsuń
  2. Nie znam się na przepisach prawnych wszystkich krajów w których więszkość mieszkańców to muzułmanie. Stąd też ogólne stwierdzenie w poście. Specjalizuję się tylko w Arabii Saudyjskiej, więc na pytania jej dotyczące z chęcią na blogu http://arabiasaudyjska.blogspot.com/ odpowiem.

    OdpowiedzUsuń

Uprzedzamy - komentarze niecenzuralne, obraźliwe, szerzące nienawiść i uprzedzenia, bądź zawierające linki do stron wypaczających nauki islamu lub przyczyniających się do niszczenia dialogu nie będą publikowane.

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.