lutego 07, 2009

modlitwa, której nauczał Jezus i kto jest wg islamu ojcem Jezusa?

My, czyli muzułmanie modlimy się tak, jak modlił się ostatni Prorok, wysłany do całej ludzkości, czyli Muhammad. Otrzymaliśmy takie zalecenie od Boga w Koranie, podążania za tym, co Bóg obajwia nam w tej ostatniej objawionej Księdze oraz za przykładem Proroka Muhammada. Prorok powiedział: "Módlcie się tak, jak ja się modlę" [hadis autentyczny, Buchari]. Koran jest dla nas zatem ostatnią wyrocznią, wg której musimy postępować. Tora, czy Ewangelie zostały zmienione na przestrzeni wieków ręką człowieka, zaś Koran nie. Polecam lekturę artukułów: AUTENTYZM KORANU, KORAN, CUD BOGA, KORAN - CUD PROROKA, OCHRONA KORANU.

Jeśli chodzi o to, kto był ojcem Jezusa, pokój z nim. Jezus ojca nie miał. Bóg jest naszym Stworzycielem, on nas stwarza z niczego. Tak samo jak Adam, pokój z nim, nie miał ojca i tak samo Ewa. Zostali stworzeni w cudowny sposób przez Boga, Stworzyciela. Muzułmanie nie mogą nazywać Boga "ojcem", albowiem terminem tym Sam się nie określa w Koranie. Termin ojciec odnosi sie do naszych biologicznych, ziemskich tatusiow. Na podobne pytanie odpowiada uczony muzułmański w fatwie: Nazywanie Allaha (Boga) mianem duchowego ojca.

Polecamy zainteresowanym modlitwą w islamie lekturę: KSIĘGI MODLITWY

6 komentarzy:

 1. Ja mam pytanie odnosnie stosunku islamu do trojcy swietej, w Koranie jest napisane, ze; "Wierzcie w Boga i jego posłańców i nie mówcie: Trzy!". Niemniej jednak zastanawiające jest, że według Koranu osobami Trójcy Świętej jest Bóg, Jezus i Maria (sic! a przeciez to Duch Swiety jest 3 osoba trojcy): "I oto powiedział Bóg: O Jezusie, synu Marii, czy ty powiedziałeś ludziom: Bierzcie mnie i moją matkę za dwa bóstwa, poza Bogiem?"
  Jest to jeden z elementów krytyki chrześcijaństwa w Koranie, który każe zapytać się o jej rzetelność, a także o źródła poznania chrześcijaństwa, jakimi dysponował autor Koranu. Jeśli to był Allah, to jak mógł popełnić taką gafę, a jeśli Mohamet, to co to mówi o rzekomo boskim pochodzeniu świętej księgi islamu?!
  Pzdr
  Irena

  OdpowiedzUsuń
 2. A czy dziś chrześcijanie nie czczą Maryji? W Polsce wiecej osób modli się do Maryji niż do Boga!

  OdpowiedzUsuń
 3. Od trzech lat jestem mezatka z muzulmaninem, mieszkamy w Maroko.Zamierzam przyjac islam i chcialabym skontaktowac sie z osobami, ktore staly sie muzulmanami.Pomogloby mi to w zrozumieniu niektorych watpliwosci, ktore powstrzymuja mnie przed podjciem tego kroku.

  OdpowiedzUsuń
 4. Dobre pytania Pani Ireno.
  Jak poza tym ten sam Archanioł Gabriel, który powiedział Maryi że urodzi Syna Boga mógł powiedzieć Mahometowi, że Bóg nie ma syna?
  Pozdrawiam
  Szymon

  OdpowiedzUsuń
 5. Pani Ireno:
  Prawdopodobnie Maria to Duch Święty, dlatego dopełnia Trójcę. Prosze pamiętać, że Islam miał więcej do czynienia z kościołami chrześcijaństwa przedchalcedońskiego i jego wierzeniami. Dlatego Pani Ireno jako wyznawczyni zapewne jednego z odłamów chrześcijaństwa z pogańskiej Europy wierzy Pani w różne nieoryginalne wierzenia. W tym odkobieconego Ducha Świętego (Ruah to rodzaj żeński)
  Proszę postudiować nauki kościołów syryjskich czy koptyjskich i może to będzie pomocne do zrozumienia o czym mowa w Koranie.

  Pozdrawiam
  Michal

  OdpowiedzUsuń
 6. greckiej(„La Rage et VOrgueiV\ wy- dawn. Plon, s. 102).
  zakaz spożywania wieprzowiny, obmywanie się przed modlitwą, chusta, którą noszą muzułmanki, obrzezanie, które dla chłopców jest konieczne do przyjęcia do wspólnoty muzułmańskiej. Muzułmanom wydaje się, że to oni wymyślili obrzezanie, a przecież jest to wielka tradycja żydowska! I obrzezanie i pozostałe ryty były wiernie przestrzegane przez żydów już 2500 lat przed powstaniem islamu!
  Post - wielka tradycja chrześcijańska rozpoczynająca się posypaniem głów popiołem poprzedza wielkie święto Zmartwychwstania Pańskiego. To nie przypadek, że post w islamie nazywa się ramadan – co po arabsku znaczy "popiół" Również pięć filarów islamu: 1) wyznanie wiary (el shahada), 2) rytualna modlitwa pięć razy dziennie po dwie minuty (el salat), 3) jałmużna (el zakat), 4) post (el ramadan) i 5) pielgrzymka (el hajj), są wielkimi tradycjami judeo-chrześcijańskimi

  islam jest plagiatem religii chrześcijańskiej i religii żydowskiej oraz starożytnej

  filozofii

  OdpowiedzUsuń

Uprzedzamy - komentarze niecenzuralne, obraźliwe, szerzące nienawiść i uprzedzenia, bądź zawierające linki do stron wypaczających nauki islamu lub przyczyniających się do niszczenia dialogu nie będą publikowane.

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.