grudnia 20, 2008

Watykan przyznaje... muzułmanów jest więcej

"Dzień Ostatni nie nastanie dopóki islam nie zagości w każdym domu".
* * *
"Liczba muzułmanów na świecie przekroczyła liczbę katolików - wynika z Danych, ogłoszonych w najnowszym Roczniku Papieskim, wydawanym przez Watykan. Wyznawców islamu jest 1 miliard 322 miliony, a katolików - 1 miliard 130 milionów. Dziennik "Corriere della Sera", przytaczając w niedzielę dane z opublikowanego właśnie "Annuario Pontificio", podkreśla, że po raz pierwszy Watykan przyznał oficjalnie, że islam stał się pierwszą religią świata. Wyznawcy islamu stanowią 19,2% populacji, a katolicy - 17,4%. Zauważa się, że jedną z głównych przyczyn tego stanu rzeczy jest spadek wskaźnika narodzin wśród katolików i jego wzrost w świecie islamskim. Największa włoska gazeta przypomina, że pierwszy o liczebnej dominacji muzułmanów nad katolikami poinformował już w zeszłym roku amerykański instytut, zajmujący się religiami - World Christian Database. Stolica Apostolska, nie ufając tym danym, postanowiła sama je zweryfikować. Przeprowadzone przez nią szacunki potwierdziły wcześniejsze wyniki. Dziennik ocenia, że powodem do satysfakcji dla Kościoła katolickiego jest natomiast fakt, że obecnie na świecie jest o 700 księży więcej niż przed rokiem. (AP)" [autorka artykułu: Sylwia Wysocka]

5 komentarzy:

 1. chrzescijanie to nie tylko katolicy (a gdzie protestanci, ortodoksi, koptowie, adwentysci, jakobici itd...). Nalezaloby policzyc wyznawcow wszystkich odlamów chrzescijanstwa, fakt katolikow moze byc mniej, ale o niczym to nie swiadczy.

  OdpowiedzUsuń
 2. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 3. Tak, problem jednak w tym, ze liczy sie nie ilosc, lecz jakosc ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Dla mnie osobiscie tego typu szacowania wyznawcow nie maja znaczenia,bo jak niby mozna to oszacowac?Jak pisala Iman wazna jest jakosc a nie ilosc,ja np.nadal widnieje w dokumentach kosciola jako katoliczka,a od 4 lat jestem muzulmanka i kto to moze sprawdzic?Wazne co mamy w sercach...

  OdpowiedzUsuń
 5. Zgadzam się z postem nr 1. Islam tak jak i chrześcijaństwo to ogólna nazwa wielu nurtów. Nie można jednego odłamu, a więc w tym wypadku katolicyzmu, porównywać do całego nurtu, a więc islamu. Dziwne te badania, ale widocznie dla Watykanu ważne, skoro je przeprowadził.

  OdpowiedzUsuń

Uprzedzamy - komentarze niecenzuralne, obraźliwe, szerzące nienawiść i uprzedzenia, bądź zawierające linki do stron wypaczających nauki islamu lub przyczyniających się do niszczenia dialogu nie będą publikowane.

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.