grudnia 02, 2008

post w ramadanie

Ja mam pytanie odnośnie ramadanu. Czy koniecznie musicie nie jeść, a dajmy na to możecie zrezygnować z jakiejś innej przyjemności? Czy są jakieś wyjątki, kiedy nie trzeba przestrzegać postu?


Polecamy lekturę: KSIĘGI POSTU w niej wiele informacji o poście w islamie: obowiązkowym w miesiącu ramadan i nadobowiązkowym.

1 komentarz:

  1. Polecam lekturę opracowania do któgo podany został w notce. Post w islamie to porzucenie jedzenia, picia i kontaktow intymnych od switu do zachodu słonca. Dyspense od postu, mozna otrzymac np. jesli zdrowie nie pozwala. Kobiety w ciazy, karmiace piersia poscic moga, jesli post nie zagraza zyciu ich czy płodu. Jeśli zagraża, nie muszą (aczkolwiek muszą w późniejszym okresie odrobić opuszczone dni postu). Kobiety miesiączkujkące nie mogą pościć (opuszczone dni musza również odrobić). Osoby w podróży też mogą przerwać post (ale później muszą dni odrobić).

    OdpowiedzUsuń

Uprzedzamy - komentarze niecenzuralne, obraźliwe, szerzące nienawiść i uprzedzenia, bądź zawierające linki do stron wypaczających nauki islamu lub przyczyniających się do niszczenia dialogu nie będą publikowane.

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.