października 31, 2009

szacunek dla Księgi

Mam pytanie jesli chodzi o Koran - rozumiem ze modlic trzeba sie w okreslonym stroju, a czy jesli muzulmanka chce sobie po prostu poczytac Koran to czy tez musi sie stosownie ubrac, zaslonic wlosy i cialo? Jesli tak, to czy tez trzeba wkladac hijab do lektury Koranu w przekladzie np. polskim lub angielskim, nie wolno go klasc byle gdzie i dotykac w stanie nieczystosci? czy te nakazy tyczą sie tylko Koranu w oryginale? pozdrawiam Ania

Witam!

Zgodnie z opinią uczonych, kobieta nie musi zakładać hidżabu do czytania Koranu, gdyż nie ma żadnych dowodów, na podstawie których można by to uznać za obowiązkowe (źródło). Co do innych regulacji związanych z recytacją bądź dotykaniem Koranu, polecam lekturę FATW. Tamże m.in. o tym, że oczyścić się należy przed dotykaniem takiego tłumaczenia Koranu, które zawiera także arabski tekst (nie zaś samego tłumaczenia, bo ono Koranem nie jest).

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uprzedzamy - komentarze niecenzuralne, obraźliwe, szerzące nienawiść i uprzedzenia, bądź zawierające linki do stron wypaczających nauki islamu lub przyczyniających się do niszczenia dialogu nie będą publikowane.

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.