stycznia 15, 2010

piszę pracę i proszę o pomoc

Witam,

piszę pracę magisterską w instytucie Etnologii i Antropologii Kulturowej UW na temat muzułmanów w Polsce. Jedną z grup badanych chciałabym uczynić właśnie polskie konwertytki. Ponieważ badania miałyby dotyczyć życia muzułmanów w Polsce ze szczególnym naciskiem na relacje z Polakami, na odbiór muzułmanów/muzułmanek w Polsce Wasza grupa wydała mi się szczególnie ciekawa ze względu na zakorzenienie w polskiej kulturze, często bliższe relacje z Polakami niż imigrantów, czy uchodźców, a przede wszystkim ze względu na Waszą ideę "oswajania" Polaków z islamem.

Bardzo interesują mnie Wasze doświadczenia tak z życia prywatnego, jak i z bloga dotyczące odbioru muzułmanów przez Polaków. Ciekawa jestem pobudek jakimi się kierowałyście zakładając Waszą stronę, z jakimi reakcjami spotykacie się wśród ludzi, którzy wiedzą o Waszej konwersji, czy widzą Was w chustach, co najbardziej intryguje, lub niepokoi osoby zwracające się do Was na blogu.

Temat islamu i muzułmanów w Europie wydaje mi się ważnym i trudnym zjawiskiem, często sama na lokalną skalę staram się wyprowadzać ludzi z błędnych (i krzywdzących) wyobrażeń o islamie (chociaż moja wiedza nie jest bardzo duża, mimo to większa niż stereotypowe wyobrażenia moich przypadkowych rozmówców:]). Chciałabym przedstawić w pracy problem krzywdzących stereotypów, ewentualnej islamofobii itp., wskazać problemy (ale i pozytywy, jeżeli takie są:]) związane z odbiorem muzułmanów w Polsce. Poniekąd więc Wasza działalność (bardzo chwalebna) niesienia pod strzechy kaganka oświaty (i, jak sądzę, motywacje, które Was ku temu skłoniły), pokrywa się z tym czym sama chciałabym się zająć. Badania antropologiczne, które chciałabym prowadzić, to pogłębione badania jakościowe (w przeciwieństwie do badań socjologicznych - ilościowych). Polegają na swobodnej rozmowie, podczas której obydwie strony mają wpływ na kształt rozmowy. Oczywiście są anonimowe.

Chciałabym Was prosić o kontakt do kogoś, kto zechciałby się ze mną spotkać, porozmawiać, ewentualnie pomóc nawiązać kontakty z innymi dziewczynami zaprzyjaźnionymi z Waszą stroną i pomagającymi ją tworzyć. Szczególnie szukam kontaktów z dziewczynami z Warszawy i okolic, ale nie tylko. Ewentualnie mogę się kontaktować na skaypie z dziewczynami, które nie mieszkają w Polsce, ale odwiedzają ją i mają doświadczenia z naszego kraju.

Pozdrawiam,
Zofia
kontakt przez redakcję

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uprzedzamy - komentarze niecenzuralne, obraźliwe, szerzące nienawiść i uprzedzenia, bądź zawierające linki do stron wypaczających nauki islamu lub przyczyniających się do niszczenia dialogu nie będą publikowane.

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.