października 27, 2010

zapłodnienie a męskie nasienie

Cud stworzenia człowieka opisany jest w wielu wersetach Koranu. Niektóre z informacji w nich zawartych są tak szczegółowe, że niemożliwym jest, by ktokolwiek żyjący w VII wieku posiadać taką wiedzę. Skąd bowiem wiedziałby, że człowiek nie powstał z całego nasienia, lecz tylko z jego niewielkiej części, że embrion ludzki przywiera do macicy matki jak pijawka, czy że dojrzewa w trzech ciemnych warstwach macicy? Skąd znałby szczegółowy opis każdego ze stadiów rozwoju embrionu od samego początku, gdy ten zalążek człowieka jest jeszcze niedostrzegalny gołym okiem (abstrahując od tego, że rozwój ten następuje w łonie matki).

W czasach początków islamu była to wiedza niedostępna dla ludzi. Fakty te odkryte zostały dopiero dzięki zaawansowanej technologii dostępnej w XX wieku. Allah mówi:
{My - My was stworzyliśmy. Dlaczego więc nie chcecie uwierzyć? Czyż nie widzicie, co wydzielacie w postaci nasienia? Czy to wy je stwarzacie, czy też My jesteśmy Stworzycielami?} [Koran 56:57-59]
W czasach, kiedy Koran był zsyłany, ludzie wiedzieli oczywiście, że do zapłodnienia potrzebna jest męskie nasienie. Jednak czy mogli wiedzieć, że nie cała sperma powoduje zapłodnienie?

Sperma zawiera wiele milionów plemników, z czego do komórki jajowej dociera jedynie niewielka ich część, zaś do jej wnętrza przenika zaledwie jeden. Zatem człowiek nie powstaje z całego nasienia, lecz jedynie z jego części.
{Czy, człowiek sądzi, że będzie pozostawiony bez dozoru? Czyż nie był on kroplą spermy, która wytrysnęła} [Koran 75:36-37]
Płyn określony jako nasienie to nie tylko plemniki. Jest to mieszanina, na którą składają się produkty jąder, pęcherzyków nasiennych, najądrzy, gruczołów opuszkowo-cewkowych oraz prostaty. Szczegółowa analiza spermy pokazuje, że w jej skład wchodzą takie substancje, jak m.in. aminokwasy, enzymy, prostaglandyny, lipidy, witamina C, cholesterol, fruktoza czy mocznik. Tak więc widzimy, że plemniki to tylko niewielka część tejże złożonej mieszaniny. Wiemy to dziś, dzięki zaawansowanej technologii i wysoko rozwiniętej nauce. W VII wieku o tym fakcie wiedział jedynie Bóg, który poprzez Koran objawił:
{Zaprawdę, stworzyliśmy człowieka z kropli spermy, mieszaniny, aby go doświadczyć. I uczyniliśmy go słyszącym, widzącym.} [Koran 76:2]
Także w innym wersecie nasienie postrzegane jest jako mieszanina, zaś zaakcentowane to, że człowiek powstał jedynie z „ekstraktu” tejże mieszaniny:
{On jest Tym, który stworzył każdą rzecz w najdoskonalszy sposób. On zaczął stworzenie człowieka z gliny; potem uczynił jego potomstwo z ekstraktu odrzuconego płynu.} [Koran 32:7-8]
Arabskie słowo „sulala” tłumaczone jako „ekstrakt” oznacza najważniejszą, czy najlepszą część czegoś. 
Wszystko to jasno pokazuje, że Koran jest Słowem Allaha, który zna wszystkie szczegóły dotyczące każdego etapu powstania i rozwoju człowieka. Ludzie długo musieli dochodzić do poznania tej wiedzy, aby wypełniły się słowa Allaha:
{To jest tylko napomnienie dla światów. I wy z pewnością dowiecie się o tym po pewnym czasie.} [Koran 38:87-88]
{I zobaczą ci, którym została dana wiedza, iż to, co zesłał tobie twój Pan, jest prawdą i prowadzi prosto ku drodze Potężnego, Godnego Chwały!} [Koran 34:6]

6 komentarzy:

 1. nie da sie tego czytac.
  wiem,ze ten komentarz nie zostanie opublikowany...ale mam jedno pytanie.
  czy wybierasz sobie meza sama czy rodzice Ci go wybiora (wybrali)? Koran jasno mowi,ze milosc przed slubem to grzech!
  trzeba miec ostro w glowie poprzewracane,zeby dac sie omotac jakiemus arabusowi, ktoremu wiara nakazuje "nawracac" takie glupie baby jak Ty.
  pomysl, jakie zycie beda mialy Twoje corki.
  i pomysl... czy religia jest wazniejsza niz nauka?

  pozdrawiam.
  Gotiaaa

  OdpowiedzUsuń
 2. O jak inteligentną i wolną od uprzedzeń osobą musisz być Gotiaaa .I do tego wszystko wiedzącą .Nie znasz pewnie ani jednej z autorek bloga ,ale stwarzasz sobie wyimaginowaną ją i dopisujesz sobie całą historię do jej życia,żeby móc się po niej przejechać .Żal mi cię.

  OdpowiedzUsuń
 3. Gotiaa - a co ma treść artykułu do pytania: "czy wybierasz sobie meza sama czy rodzice Ci go wybiora?"
  "Arabus", "Głupia baba" ??? No to już jest przesada naprawdę!
  Śmiem twierdzić, że mamy tu do czynienia z głupią babą, ale jest nią autorka komentarza, a nie artykułu. Wybitnie głupią babą!

  OdpowiedzUsuń
 4. Wszystko pieknie ladnie gdyby nie wzmianka o problematycznej aji 76:2. Wg roznych tafsir te oto dwa slowa sa tlumaczone w rozny sposob نُّطۡفَةٍ أَمۡشَاجٍ۬. Oznacza to, ze uczeni nie sa zgodni co dokladnego znaczenie tych slow i do czego sie one referuja (nawet z kontekstu aji). Dlatego tez bledem jest tlumaczenie Koranu i mowienie, ze akurat te 2 slowa znacza konkretnie "krople spermy, mieszaniny". Te dwa slowa maja o wiele wiecej znaczen, i jak juz pislalam uczeni nie sa zagodni co do tego, ktoro jest wlasciwe.
  Nastepnie wzmiankowane slowo "sulala" tu jako ekstrakt, a przeciez oznacza ono rowniez np. potomstwo.
  Tak to wlasnie jest, kiedy Koran jest tlumaczony przez nie native mowcow jezyka arabskiego, a tylko przez Pakistanczykow, Hindusow, Amerykanow i Brytyjczykow. Nawet przetlumaczone wersje zatwierdzone przez rzad Arabi Saudyjskiej nie zostaly prztlumaczone przez ARABSKICH uczonych. Osoba, ktora nie posluguje sie jezykiem arabskim jako pierwszym jezykiem i nie ukonczyla studiow lingwistycznych, a dopiero potem teologicznych nie moze byc tym samym uwazana za wlasciwego tlumacza Koranu. Jest to bowiem blad merytoryczny. Dlatego tez nie ma prawidlowych i rozwinietych (do rozmiarow pierwotnej tresci tekstu)tlumaczen tafsir i komentarzy do hadith. Co z tego wynika? oczywiscie nie to, ze nie znajac jezyka arabskiego nie mozna byc dobrym muzulmaninem. Oznacza to jedynie, iz manipulacja muzulmanami nie wladajacymi jezykiem arabskim, badz tez nie wyksztalconymi Arabami jest przez to latwiejsza.

  Le Box

  Ps. widze, ze nie masz moja droga aurotko bloga komentarza do moich poprzednich komentarzy o Yahyi- masz racje, czasem jest lepiej pewne rzeczy przemilczec.
  Acha....i jeszcze jedno- wiedzialas, ze gora Synaj znajduje sie Arabi Saudyjskiej? Zadziwiajace jest jak dokadny jest przy tym bibilijny opis. Oczywiscie jest to teren zamkniety dla zwiedzajacych i strzezony. (dlaczego wladze Arabi Saudyjskiej nie zaprosza tam archeologow? Czyzby sie bali, ze okaze sie, ze Torah alias Stary Testament sa bardziej wiarygodne od muzulmanskiej mitologi?)Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 5. ´"Zaprawde stworzylismy czlowieka z kropli spermy...." uff co za brutalne slowa, rozumiem, ze to jest rzeczywiste, ale w swietej ksiedze mogliby uzyc innych slow, wyrazajacych ten piekny akt stworzenia czlowieka. Nowy czlowiek powstaje z milosci dwojga kochajacych sie osob, ktorzy podczas aktu malezenskiego staja sie jedym cialem. Wszysy padliby na kolana gdyby widzieli, jak Bog stworzyl przepieknie czlowieka, bo go juz pokochal od samego poczecia. Gdy zaczelam czytac Koran, juz poczatkowa tresc mi sie nie spodobala. Nie podoba mi sie, ze ta ksiega opiera sie na porownaniach z innym religiami.Moze dlatego, ze Muhammed wszystko poprzekrecal opierajac sie na chrzescijanstwie. Wiem tylko, ze Pismo Swiete zawiera wspaniala tresc, pelna milosci az bije swiatlo!!
  pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 6. Człowiek nie powstaje ze spermy, tylko z zapłodnoionej komórki jajowej! Z samego plemnika nie powstaje nic.

  OdpowiedzUsuń

Uprzedzamy - komentarze niecenzuralne, obraźliwe, szerzące nienawiść i uprzedzenia, bądź zawierające linki do stron wypaczających nauki islamu lub przyczyniających się do niszczenia dialogu nie będą publikowane.

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.