października 15, 2010

terroryzm nie równa się islam

My, niżej podpisani* muzułmanie pragniemy oświadczyć, iż ci, którzy popełniają akty terroru, dopuszczają się morderstw i okrucieństwa pod hasłami islamu, nie tylko dopuszczają się wielkiego grzechu - morderstwa - odbierając życie niewinnym istotom, lecz również dopuszczają się zdrady wartości i zasad wiary, którą jak twierdzą wyznają i reprezentują.

Żaden akt niesprawiedliwości, przemocy, terroru wobec muzułmanów nie usprawiedliwia masakr niewinnych ludzi, i żaden akt terroru nie przysłuży się nigdy islamowi.

Odrzucamy i odcinamy się od tych muzułmanów, którzy dopuszczają się wszelkich form przemocy i czynów będących zaprzeczeniem wartości nauczanych przez islam. Nie możemy pozwolić, aby nasza wiara stała się zakładnikiem nikłej mniejszości postępującej wbrew naukom Koranu i Proroka Muhammada (pokój z nim).

{Wy, którzy wierzycie! Trzymajcie się stale sprawiedliwości - zaświadczając to przed Bogiem - również względem was samych albo względem waszych dzieci i krewnych, czy to będzie bogaty, czy biedny! - bo Bóg jest im bliższy. Przeto nie idźcie za namiętnością, abyście nie naruszyli sprawiedliwości. Jeśli lawirujecie i odwracacie się, to, zaprawdę, Bóg jest w pełni świadomy tego, co czynicie!} [Koran 4:135]
 ----------------------------------------------------------------------------------------
* Osoby zgadzające się z treścią posta mogą złożyć swój "podpis" w komentarzu

47 komentarzy:

 1. zgadzam się w 100 procentach!

  OdpowiedzUsuń
 2. Jak najbardziej racja!!!
  Leyla z Niemiec

  OdpowiedzUsuń
 3. Podpisuję się pod tym z pełnym przekonaniem i podpisuje się pod tym cała moja Jordańska rodzina - rozmawiałam tu wiele razy na ten temat z tzw. muzułmanami z urodzenia - normalnymi ludźmi, którzy żyją, pracują, uczą się, wychowują dzieci, radują się i smucą - i oni absolutnie tego nie popierają, są absolutnie przeciwko i padają nawet głosy, że muzułmanin, który zabije innych ludzi, to nie jest muzułmanin, to nie jest ich brat.
  Więc podpis w swoim i ich imieniu niniejszym składam.

  OdpowiedzUsuń
 4. Prorok Mohammad SAW powiedzial "Ktokolwiek zabije jedno zycie to tak jak by zabil cala ludzkosc a ktokolwiek ocali jedno zycie to jak by ocalil cala ludzkosc"

  Leyla z Dubaju

  OdpowiedzUsuń
 5. Jak najbardziej zgadzam sie i podpisuje pod tym oswiadczeniem
  i ja i moj maz i nasza blizsza i dalsza tunezyjska rodzina.

  Fatima & Amor

  OdpowiedzUsuń
 6. Um Amin, 18 pazdziernik 2010

  OdpowiedzUsuń
 7. ja rowniez sie podpisuje
  Roqaya

  OdpowiedzUsuń
 8. Assalamu aleikum wah rahmatu Allahi ta'ala wah barakatu,

  Islam jest religią prawdy, miłości, braterstwa, miłosierdzia i pelnego oddania woli Stwórcy (subhana wah ta'ala). Czynienie zła, krzywdzenie innych godzi w podstawowe dogmaty islamu.


  NADIA

  OdpowiedzUsuń
 9. Assalamu aleikum. Ja rowniez podpisuje sie obiema rekami. Mona

  OdpowiedzUsuń
 10. Podpisuję sie całym sercem.

  OdpowiedzUsuń
 11. wa alaykum assalam wa rahmatullahi wa barakatuh. No i ja sie podpisuje rowniez:)

  OdpowiedzUsuń
 12. @Leyla, dlaczego nie cytujesz pełnego powiedzenia, "Ktokolwiek zabija człowieka -a nie byłaby to kara za morderstwo lub szerzenie zła na ziemi - to tak, jakby zabił wszystkich ludzi"
  Jak zdefiniowane jest szerzenie zła?

  OdpowiedzUsuń
 13. Podpisuję się i ja oraz maja druga jordańska połowa.

  OdpowiedzUsuń
 14. zgadzam się z każdym słowem
  Allahu akbar

  OdpowiedzUsuń
 15. popieram całym sercem
  Allahu akbar

  OdpowiedzUsuń
 16. Ja rowniez popieram. Smutno troche ze ktos zaznaczyl ze to zabawne
  I.

  OdpowiedzUsuń
 17. Podpisuję się !!!
  Khadija :)

  OdpowiedzUsuń
 18. Tu Pate! Ja również zgadzam się z powyższymi osobami!

  OdpowiedzUsuń
 19. również podpisuję się !
  Lina :)

  OdpowiedzUsuń
 20. Mam pytanie: jak to jest ,że większość (nie wszyscy ale zatrważająca większość) terrorystów to muzułmanie? Po uspokojeniu sytuacji w Irlandii jakoś nie słyszę o wysadzających się katolikach, protestantach czy żydach. Za to przynajmniej raz w miesiącu jest głośno a samochodach-pułapkach, zamachowcach samobójcach czy też o paleniu samochodów przez imigrantów. Ostatnio był incydent we Florenckiej katedrze (osobiście nie jestem katoliczką tylko ateistką ale bolą mnie drwiny z religii w której kręgu kulturowym się wychowywałam)

  OdpowiedzUsuń
 21. Ja tez mam pytanie do anonima: jak to jest, ze w czasach, kiedy IRA i ETA szalaly ze swoimi atakami terrorystycznymi nikt nie slyszal o terrorystach muzulmanach?

  Pytanie jest a) tendencyjne, b) ignoranckie, c) jest plagiatem.

  OdpowiedzUsuń
 22. Pytanie jak najbardziej na miejscu. Nie mówię ,że tylko muzułmanie są terrorystami. Ale to nie Hiszpanie wysadzili sie w Madrycie a Irlandczycy nie wyglądają na takich co się lubują w trzymaniu zakładników w teatrze. A skoro już jesteśmy w temacie ETA i IRA to obydwie organizacje współpracowały z Hamasem a terroryści dla nich pracujący przechodzili szkolenia w m.in. Libii i Libanie. A i jeszcze Lockerbie...Chyba ,że cos się zmieniło i Al Megrahi to teraz przykładny chrześcijanin.

  OdpowiedzUsuń
 23. Anonimie, nie wiem, ale wydaje mi się, że w dniu dzisiejszym, gdzie wielu muzułmanów jest uciskanych (we własnym kraju) i nie otrzymują z zewnątrz pomocy, może po części jest to jakaś desperacja, bezradność, chęć protestu czy próba odwetu... Co oczywiście nie oznacza, że mają prawo zabijać niewinnych ludzi, bo nie mają, nawet uczeni islamscy jasno to potępiają.

  Może nie wywodzący się spośród muzułmanów terroryści robią mniej hałasu, mniej zależy im na skupieniu na sobie uwagi mediów? Więc mniej o nich słychać?

  A może rzeczywiście akurat teraz terrorystów wywodzących się spośród muzułmanów jest więcej, aniżeli spośród innych wyznań? Kto to wie...

  Może wpływ ma na to brak odpowiedniej edukacji wśród części "rdzennych muzułmanów" (nie wszystkich oczywiście), może manipuluje się ludźmi, wmawia się im, że Bóg tego od nich wymaga, a oni ślepo wierzą, do źródeł nie sięgną, by na własną rękę sprawdzić?

  Trudno stwierdzić...

  Jakkolwiek by nie było, jest to przykre i z pewnością nie służy wizerunkowi naszej religii, która nie ma z tym nic wspólnego tak naprawdę. Tym bardziej warto o tym mówić, pokazywać, czego islam tak naprawdę naucza, odcinać się od okrutnych zachowań... co też niniejszym na łamach bloga czynimy.

  OdpowiedzUsuń
 24. Z tego to powodu przepisalismy synom Izraela: "Ten, kto zabil czlowieka, który nie popelnil zabójstwa i nie szerzyl zgorszenia na ziemi, czyni tak, jakby zabil wszystkich ludzi. A ten, kto przywraca do zycia czlowieka, czyni tak, jakby przywracal do zycia wszystkich ludzi." Przyszli do nich Nasi poslancy z jasnymi dowodami, potem jednak wielu z nich popelnialo przestepstwa na ziemi. "

  5;32


  "O ludzie! Oto stworzylismy was z mezczyzny i kobiety i uczynilismy was ludami i plemionami, abyscie sie wzajemnie znali. Zaprawde, najbardziej szlachetny sposród was, w obliczu Boga, to najbardziej bogobojny sposród was! Zaprawde, Bóg jest wszechwiedzacy, dobrze swiadomy! "
  49;13

  OdpowiedzUsuń
 25. ja rowniez sie podpisuje ;))

  dorota/ khadija

  OdpowiedzUsuń
 26. podpisane
  Basia

  OdpowiedzUsuń
 27. A nawet wiecej - samo znaczenie slowa islam to zupelne przeciwienstwo terroryzmu. Moze w koncu zacznie sie te dwa pojecia rozdzielac i przestaniemy byc wrzucani do jednego worka z przykladowym AL Kadafi'm.
  POdpisano rowniez

  Umm Y

  OdpowiedzUsuń
 28. podpisuje sie

  OdpowiedzUsuń
 29. ja też podzielam tą opinię że islam nie ma nic wspólnego z terroryzmem
  Olga

  OdpowiedzUsuń
 30. salam alejkum
  samo slowo salam - oznacza pokoj, prawdziwi muzulmanie powinni krzewic pokoj miedzy ludzmi i soba nawzajem. W kazdej religi zdarzali sie ludzie ,ktora byla mniejszoscia a terroryzowala wiekszosc : wezmy np. Krzyzakow. Czemu cala slowianska Polska przeszla na chrzescijanstwo? Z obawy przed napadami ze strony Krzyzakow. Palono wsie, zabijano i przesladowano Polakow.
  Mieszkam w Kuwejcie, tutaj sa bardzo dobrzy i spokojni ludzie, ktorych goscinnoscia wciaz nie moge sie nadziwic, mashalla. Podpisuje sie z calym sercem pod tym ze terroryzm nie ma nic wspolnego z Islamem. Siostra Badrija Alamiri

  OdpowiedzUsuń
 31. Maja
  ja również się podpisuję

  OdpowiedzUsuń
 32. napisze tak: nie kazdy muzulmanin to terrorysta, ale kazdy terrorysta to muzulmanin.
  i nie zaprzeczaj nie jestes prawdziwa muzulmanka, jestes tylko kobieta rozplodowa do przekazywania islamu.

  OdpowiedzUsuń
 33. Podpisuję się

  OdpowiedzUsuń
 34. Mam nadzieje,ze czytelnicy to docenia,bo nienawisc do muzulmanow w europie dzieki islamofobii juz jest raczej niedocofniecia.

  Ludzie zastanowcie sie nad brudna polityka i nie wrzucajcie wszystkich muzulmanow do jednego worka.
  Podpisuje sie .

  OdpowiedzUsuń
 35. Podpisuję się pod tym całym sercem, a również pod tym, że bardzo krzywdzące jest tak stereotypowe i jednostronne widzenie Islamu.
  Ula

  OdpowiedzUsuń
 36. Jestem z Wami !

  przemek

  OdpowiedzUsuń

Uprzedzamy - komentarze niecenzuralne, obraźliwe, szerzące nienawiść i uprzedzenia, bądź zawierające linki do stron wypaczających nauki islamu lub przyczyniających się do niszczenia dialogu nie będą publikowane.

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.