października 21, 2010

konwertyta Faisal Xavier

Abel Xavier postanowił w wieku 38 lat pożegnać się z futbolem. Były obrońca Liverpool FC przeszedł również na islam i przyjął nowe imię - Faisal Xavier.

Zawodnik przyznał, iż jest mu przykro porzucać uprawianie profesjonalnego sportu, ale jednocześnie dodał, że jest szczęśliwy z powodu odnalezienia nowej wiary. - Mimo iż jest to pożegnanie z piłką, wierzę, że teraz będę brał udział w czymś szczególnym. Islam jest częścią mojego życia - powiedział Xavier.

- Cieszę się, że to właśnie w islamie znalazłem pocieszenie w trudnych chwilach mojego życia. Dowiedziałem się, że jest to religia pokoju, wolności i nadziei. To niezwykle istotne dla mnie jako człowieka - dodał były reprezentant Portugalii. Xavier powiedział także, iż rozpoczął działalność charytatywną w Organizacji Narodów Zjednoczonych.

źródło: sport.interia.pl

5 komentarzy:

 1. Domyślam się, że był wcześniej katolikiem. W tak katolickim kraju jak Portugalia... Oby jeszcze kiedyś odnalazł właściwą drogę...

  OdpowiedzUsuń
 2. mashaAllah, jeden z moich ulubionych piłkarzy :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Anonimie, wydaje mi sie, ze on wlasnie ja odnalazl.

  OdpowiedzUsuń
 4. dla mnie zbłądził

  OdpowiedzUsuń
 5. Zobaczcie sobie jego shahadę na yt:
  http://www.youtube.com/watch?v=tuTrRHznMkY

  MashAllah, ale żeby nie umieć powiedzieć Mohamed...

  OdpowiedzUsuń

Uprzedzamy - komentarze niecenzuralne, obraźliwe, szerzące nienawiść i uprzedzenia, bądź zawierające linki do stron wypaczających nauki islamu lub przyczyniających się do niszczenia dialogu nie będą publikowane.

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.