października 09, 2010

Koran na temat początku Wszechświata

Alfred Kroner jest jednym z najsłynniejszych geologów. Jest on profesorem geologii i przewodniczącym Wydziału Geologii na Wydziale Nauk o Ziemi na Uniwersytecie Jana Gutenberga w Mainz (Niemcy).

Kiedy zaprezentowano mu kilka wersetów Koranu i hadisów Proroka Muhammada (pokój i błogosławieństwo Allaha z nim), on przestudiował je, skomentował, a następnie rzekł:

"Zastanawiam się nad tym, skąd Muhammad czerpał informacje na temat geologii i powstawania planet. Przecież był Beduinem. Jest niemożliwe, aby on sam to odkrył za pomocą nauki swych czasów, skoro dopiero teraz współcześni naukowcy dochodzą do tego, używając skomplikowanych metod badawczych".

Profesor Kroner wybrał przykład, który udowodnił mu, że Koran nie został napisany przez Muhammada (pokój i błogosławieństwo Allaha z nim). Wybrał on fragment opisujący wspólny początek wszechświata. Allah mówi:

{Czyż ci, którzy nie uwierzyli, nie widzieli, iż niebiosa i ziemia stanowiły jedną zwartą masę i My rozdzieliliśmy je, i stworzyliśmy z wody każdą żyjącą rzecz?} [Koran 21:30]
Powiedział:

„Ktoś, kto nic nie wiedział o fizyce nuklearnej czternaście stuleci temu, nie był w stanie, tak myślę, odkryć za pomocą własnego umysłu na przykład, że ziemia i niebo mają to samo pochodzenie”.

Na zakończenie dłuższej dyskusji na temat porównania wiedzy naukowej z przekazami zawartymi w Koranie, profesor Kroner powiedział:

"Jeśli połączyć wszystko, co zostało powiedziane, z wiedzą zawartą w Koranie na temat ziemi, jej kształtowania się i nauki w ogóle, trzeba stwierdzić, że jest to wszystko prawda i można ją potwierdzić tylko metodami naukowymi, oraz że Koran jest prostym podręcznikiem naukowym dla prostych ludzi. Wiele twierdzeń pochodzących stamtąd nie mogło być sformułowanych w oparciu o metody naukowe, które dopiero teraz są w stanie udowodnić to, co Muhammad powiedział 14 wieków temu."

Fragment mówiący o tym, że w początkach dziejów wszechświata ziemia i niebo były jednolitą masą, która później się rozdzieliła - mimo iż wybrany przez profesora Kronera jako największy dowód na prawdziwość treści Koranu - to nie jedyny związany z tym tematem fakt naukowy zawartym w Koranie, a znany także współczesnym naukowcom.

Nauka współczesnej kosmologii, tak obserwacyjna jak i teoretyczna, jasno wskazuje, że w pewnym momencie cały wszechświat nie był niczym innym, jak tylko chmurą „dymu” (tzn. nieprzezroczystą, bardzo gęstą i gorącą mieszaniną gazową). Jest to obecnie jedna z niekwestionowanych zasad. Naukowcy mogą teraz obserwować nowe gwiazdy formujące się z pozostałości tego „dymu” (zobacz ryc. 10 i 11)

Ryc. 10:
Nowa gwiazda formująca się z chmury gazu i pyłu (mgławica), która jest jedną z pozostałości „dymu” będącego źródłem całego wszechświata.
(
The Space Atlas, Heather i Henbest, str. 50).


Ryc. 11:
Mgławica Laguna jest chmurą gazu i pyłu, o średnicy około 60 lat świetlnych.
Jest ona pobudzona przez promieniowanie ultrafioletowe gorących gwiazd, które ostatnio
uformowały się w obrębie jej masy. (Horizons, Exploring the Universe, Seeds, plate 9,
from Association of Universities for Research in Astronomy, Inc.).

Świecące gwiazdy, które widzimy nocą są, tak jak był cały wszechświat, w tej „dymnej” materii. Bóg powiedział w Koranie:

{Potem zwrócił się ku niebu - ono było wtedy dymem - i powiedział jemu i ziemi: "Przychodźcie dobrowolnie lub wbrew woli!" One powiedziały: "Przychodzimy posłuszne."} [Koran, 41:11]
Kilka wersetów Koranu opisujących początek stworzenia i niebo, przedstawionych zostało także profesorowi Yoshihide Kozai, profesorowi nadzwyczajnemu na Uniwersytecie w Tokio w Japonii, byłemu dyrektorowi Narodowego Obserwatorium Astronomicznego w Tokio. Po przestudiowaniu ich, profesor Kozai zapytał o Koran i czas, w którym został objawiony. Kiedy dowiedział się, że Koran pochodzi sprzed czternastu wieków, wyraził zdumienie i uznał, że Koran opisuje wszechświat widziany z najwyższego punktu.

Zapytano go o zacytowany powyżej werset Koranu [41:11]. Profesor Kozai stwierdził, że wszystkie nauki zwracają się w stronę tejże teorii (tj. że niebo było w postaci dymu). W pewnym okresie niebo nie było niczym innym, jak chmurą pyłu. Jest to stwierdzony fakt, a naukowcy mogą obserwować obecnie gwiazdy formujące się z takiej właśnie chmury pyłu, która jest początkiem naszego wszechświata (patrz ryc. 10). Na zdjęciu widać pył, który zaczyna się rozgrzewać i scalać. Cały wszechświat miał niegdyś taką właśnie formę, podobną do chmury pyłu - łącznie ze świecącymi dziś gwiazdami.

Niektórzy opisują ten pył jako mgłę, lecz profesor Kozai zaznaczył, że termin ten nie oddaje w pełni jego istoty, ponieważ mgła jest zimna, podczas gdy dym kosmiczny jest gorący. Jest on stworzony z rozproszonych gazów, których substancje stałe wiążą się ze sobą. Tak brzmi właściwy opis dymu kosmicznego, z którego wyłonił się wszechświat zanim uformowane zostały gwiazdy. Profesor Kozai powiedział, że ponieważ dym ten jest gorący, nie możemy opisywać go jako mgły. Jako dym opisuje go Koran, najlepiej jak można.

W ten sposób profesor Kozai przeanalizował każdy z wersetów Koranu, które zostały mu zaprezentowane. Na koniec zadano mu pytanie: "Co pan sądzi o tym fenomenie, który zobaczył pan na własne oczy? Fakty naukowe niedawno odkryte były już czternaście wieków temu objawione w Koranie. Czy sądzi pan, że Koran może pochodzić od człowieka?" On odrzekł:

„Jestem pod ogromnym wrażeniem tego, że odnajduję w Koranie prawdziwe fakty astronomiczne. A my, współcześni astronomowie, badaliśmy bardzo małe fragmenty wszechświata. Skoncentrowaliśmy nasze wysiłki na zrozumieniu bardzo małych fragmentów, ponieważ używając teleskopów możemy widzieć zaledwie kilka części nieba, bez myślenia o całym wszechświecie. Tak więc czytając Koran i odpowiadając na pytania, myślę, że potrafię odnaleźć swoją przyszłą drogę w badaniu wszechświata”

Zatem jasno widzimy, że Allah rzekł prawdę:
{To jest tylko napomnienie dla światów. I wy z pewnością dowiecie się o tym po pewnym czasie.} [Koran 38:87-88]
{I zobaczą ci, którym została dana wiedza, iż to, co zesłał tobie twój Pan, jest prawdą i prowadzi prosto ku drodze Potężnego, Godnego Chwały!} [Koran 34:6]
Wykorzystano:
Kaseta video "Oto jest prawda"

6 komentarzy:

 1. Dziękuję bardzo za ten post :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Alhamdulila... SubhanAllah!

  OdpowiedzUsuń
 3. wydaje mi sie, ze dzisiejsza nauka (kosmologia, fizyka, nawet filozofia) jest tak rozwinieta, iz zrozumienie prawdy o Bogu jest prostsze niz kiedykolwiek; przeciez mamy w koncu te dowody, o ktore zawsze dopominali sie ludzie na przestrzeni wiekow; jest to szalenie pomocne przy zrozumieniu i umocnieniu wiary

  OdpowiedzUsuń
 4. Witam!
  Dobrze dobrze, tylko jak sie Panie i wyzej wymienieni naukowcy ustosunkuja do faktu, ze wg Koranu Ziemia jest plaska tak jak dywan:13.3, 15.19, 20.53, 43.10 etc. Czy te fragmenty nie zostaly zaprezentowane naukowcom? (podobnie jak sparawa embrionu i najpierw fromujacych sie kosci, a potem miesni)>
  Raz jeszcze, przywoluje tu Biblie, w ktorej sa sugestie, ze Ziemia jest okragla-
  Hioba 26.7 "On rozciąga północ nad pustką,
  ziemię zawiesza na niczym"
  Izajasza 40.22 " Jest Ktoś, kto mieszka nad okręgiem ziemi, której mieszkańcy są jak koniki polne, Ktoś, kto rozpościera niebiosa jak delikatną gazę, kto je rozpina jak namiot, by w nim mieszkać"
  Poza tym, niezrozumiale dla mnie jest czemu Muzulmanie co chwila staraja sie udowodnic "naukowosc" Koranu. Czy aby naprade jest to potrzebne aby umacniac w wierze?
  Co tak naprawde jest najgorsze jesli chodzi o te wszywstkie pseudo-naukowe artykuly traktujace o wiedzy zawartej w Koranie to to, ze sa one kopiowane i powtarzane na wszystkich Islamskich stronach. Czy wam juz nie wystarczaja wlasne przemyslenia i wiara? Chyba nie, bo jak czytacie Koran to natrafiacie na zbyt duzo niescislosci i watpliwosci,ktore sa rozwiazywane za pomoca takich wlasnie artykulow.
  Pozdrawiam
  Le Box

  OdpowiedzUsuń
 5. Również witam.

  „Dobrze dobrze, tylko jak sie Panie i wyzej wymienieni naukowcy ustosunkuja do faktu, ze wg Koranu Ziemia jest plaska tak jak dywan:13.3, 15.19, 20.53, 43.10 etc. Czy te fragmenty nie zostaly zaprezentowane naukowcom?”

  No ok, to może rozjaśnijmy sprawę tym, którzy nie znają tychże wersetów, bo gotowi uwierzyć, że pisze w nich, iż „Ziemia jest płaska”.

  {On jest Tym, który rozpostarł ziemię i umieścił na niej solidnie stojące (góry) i rzeki…} [Koran 13:3]

  {A ziemię rozpostarliśmy i rzuciliśmy na nią solidnie stojące; i sprawiliśmy, iż wyrosła na niej wszelka rzecz wyważona.} [Koran 15:19]

  {On jest Tym, który uczynił dla was ziemię kolebką i dla was wytyczył na niej drogi, i spuścił z nieba wodę...} [Koran 20:53]

  {Ten, który uczynił ziemię kolebką dla was; On wyznaczył na niej wasze drogi. Być może, pójdziecie drogą prostą!} [Koran 43:10]

  I według Ciebie wymienione wyżej wersety mówią o płaskości Ziemi? Ciekawy tok myślenia… Ciekawe też, że „płaska jak dywan”, nie jak talerz, dysk, czy cokolwiek innego. Nie rozpościerana jak materiał, obrus, lecz właśnie dywan. Czy dlatego, że takie porównanie stosuje się na stronach antyislamskich? Można się było bardziej wysilić ;)

  Rozpościerać = 1. umieszczać coś na dużej przestrzeni, układać szeroko; 2. rozszerzać, zwiększać zakres czegoś.

  Czy koniecznie to coś musi być płaskie? A czy nie można rozpościerać od jakiegoś punktu na prawo i lewo, w górę i dół, w każdą praktycznie stronę? Trzeba rozpościerać w poziomie? I czy tylko rzeczy płaskie? Czy ręce są płaskie" Skoro znasz dobrze Biblię, to już jeden z jej wersetów:

  „Chmurę rozpostarł jako osłonę i ogień, by świecił wśród nocy.” (Ps. 105,39)

  powinien dać Ci do zrozumienia, że rzecz rozpostarta „płaska jak dywan” być nie musi, bo chyba ani chmura, ani ogień „płaskie jak dywan” nie są, chyba że mój wzrok mnie zawodzi ;)

  A już zupełnie zrozumieć nie potrafię, jak KOLEBKĘ do dywanu przyrównać… Czy kolebka także jest płaska? To jak się niby kolebie? ;)

  OdpowiedzUsuń
 6. „podobnie jak sparawa embrionu i najpierw fromujacych sie kosci, a potem miesni”

  Aha, znów, dla wiadomości osób, które mogą to stwierdzenie odebrać jako prawdę. Przeciwnicy islamu lubą taki wniosek wyciągać z wersetu:

  {… potem stworzyliśmy z tej grudki krwi zakrzepłej ZALĄŻEK CIAŁA; a z tego zalążka stworzyliśmy KOŚCI; wtedy OBLEKALIŚMY te KOŚCI CIAŁEM} [Koran 23:14]

  który jednak wyraźnie wskazuje, że najpierw tworzy się zalążek ciała (mięśni), nie kości. Kości powstają PO ciele, po czym są otaczane, „oblekane” ciałem /mięśniami, które przybierają już właściwą formę. Gdzie tu fałsz? Czyli lepsze byłoby twierdzenie, że najpierw mięśnie ukształtowały się całkowicie, tworząc właściwe formy, dając np. wydłużony kształt kończynom, a następnie mięśnie te rozrywane były powstającymi kośćmi, które jakoś przez ich środek przedostać się musiały, aby ten szkielet mięśniowy wypełnić??

  ----------
  „Poza tym, niezrozumiale dla mnie jest czemu Muzulmanie co chwila staraja sie udowodnic "naukowosc" Koranu. Czy aby naprade jest to potrzebne aby umacniac w wierze?”

  Koran sam udowadnia swoją naukowość, udowadniają ją także kolejne odkrycia w różnych dziedzinach nauki. Warto pokazać ten fenomen, a czemu nie.

  -----------
  „Chyba nie, bo jak czytacie Koran to natrafiacie na zbyt duzo niescislosci i watpliwosci,ktore sa rozwiazywane za pomoca takich wlasnie artykulow.”

  Ja tam jeszcze na nieścisłości nie trafiłam, zaś nieścisłości w próbach obalenia prawdy przez jej przeciwników widzę całe mnóstwo.


  Jeśli chodzi o powtarzanie informacji na różnych stronach/forach, tak już jest, nie tylko jeśli o islam chodzi, że ciekawymi rzeczami chce się po dzielić z innymi. Zwłaszcza, że nie każdy odwiedza WSZYSTKIE strony.


  „Czy wam nie wystarczają własne przemyślenia i wiara?”

  Czasem oprócz własnych przemyśleń dobrze jest zapoznać się z przemyśleniami tych, którzy posiadają większą wiedzę, jedno drugiego nie wyklucza. I bez urazy, ale własnym przemyśleniem nie jest skopiowanie „Ziemia jest plaska tak jak dywan:13.3, 15.19, 20.53, 43.10 etc.”, chyba nawet w wersety te nie zaglądając... Inaczej nie mielibyśmy wspomnianej płaskiej jak dywan kolebki...

  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń

Uprzedzamy - komentarze niecenzuralne, obraźliwe, szerzące nienawiść i uprzedzenia, bądź zawierające linki do stron wypaczających nauki islamu lub przyczyniających się do niszczenia dialogu nie będą publikowane.

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.