września 15, 2010

żelatyna

Mam pytanie co do zelatyny ;) nie jestem muzulmanka ale moj chlopak jest ;) i tak sie ostatnio zastanawialam jak odroznic zelatyne wieprzowa od wolowej? Ogladam opakowania i na wiekszosci jest tylko 'zelatyna' hmmm. Ostatnio w serku danone przeczytalam ze zawiera zaletyne wieprzowa, troche się zdziwilam :)

W Polsce od lutego 2001 obowiązuje, wprowadzony na fali paniki związanej z BSE, całkowity zakaz improtu i produkcji żelatyny wołowej. Oznacza to, ni mniej, ni więcej, że wszystkie polskie produkty zawierające żelatynę, jakkolwiek by się ona nie nazywała „spożywcza”, czy po prostu „żelatyna”, zawierają żelatynę wieprzową, czyli z punktu widzenia muzułmanina są niedopuszczalne do spożycia. Wyjątkiem są importowane z innych krajów (pokątnie i w małych ilościach) produkty zawierające żelatyne halal lub po prostu „beef gelatine”.

Abstrahując od powyższego, szczerze zachęcamy do lektury etykiet artykułów spożywczych, w które się zaopatrujemy na codzień - można się dowiedzieć zaskakujących rzeczy :)

2 komentarze:

  1. ciekawe ,ostatnio się zainteresowałem Islamem i wszystkim co związane z muzułmanami i widze że duzo ciekawych rzeczy opisujesz na swoim blogu wiec bede czytał sukcesywnie

    pozdrawiam serdecznie Belfi

    OdpowiedzUsuń
  2. nie lepiej zostać weganinem? 100% pewne i zdrowe

    OdpowiedzUsuń

Uprzedzamy - komentarze niecenzuralne, obraźliwe, szerzące nienawiść i uprzedzenia, bądź zawierające linki do stron wypaczających nauki islamu lub przyczyniających się do niszczenia dialogu nie będą publikowane.

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.