grudnia 09, 2009

Islam Underground3 komentarze:

 1. ten muzułmanin ma racje .Wielu ludzi którzy przechodzą na islam staje się "arabami" i zapomina o swoich korzeniuach a to smutne jest:(
  zamiast sami spróbować odczytać prawdy islamu wolą iść na łatwizne i np. nasłuchają sie o tym że trzeba mieć zakrycie na cała twarz i zamiast pomyśleć wierzą każde słowo bo iman jest święty:(
  wiem że iman to tylko człowiek lecz nie oszukuimy się jeżeli iman w arabi saudyjskiej coś powie to jest to świete

  Marko

  OdpowiedzUsuń
 2. Salam,

  Imam a nie iman, iman znaczy 'wiara'
  pzdr

  OdpowiedzUsuń
 3. Chciałabym zauważyć, że niqab (zasłonę na twarz) zakładają (przynajmniej wśród konwertytek) głównie kobiety świadome tego, dlaczego to robią i jakie niqab ma poparcie w Sunnie i Koranie. Chyba mało która decyduje się na to za czyjąś namową. Sami odczytywać prawd islamu nie możemy, nie jesteśmy osobami, które całe swoje życie poświęciły intensywnemu zgłębianiu źródeł islamskich z dokładnością do najdrobniejszych szczegółów. Zatem naszym OBOWIĄZKIEM jest sięganie po opinie tych, którzy wiedzę religijną posiadają i są ludźmi prawymi, uznanymi autorytetami (nie tylko Saudyjczycy! Kto powiedział, że imam/mufti/faqih ma być z Arabii?) i popierają swe opinie dowodami - nic na własną rękę ;) Owszem, opinie bywają różne, dowody także, więc tu - owszem, musimy się rozumem kierować, ale ROZUMEM, nie własną wygodą czy widzimisię ;)

  A niqab jest przez wszystkich wybitnych uczonych CO NAJMNIEJ zalecany... według niektórych obowiązkowy... Zatem jakim prawdom islamu jego noszenie przeczy?

  OdpowiedzUsuń

Uprzedzamy - komentarze niecenzuralne, obraźliwe, szerzące nienawiść i uprzedzenia, bądź zawierające linki do stron wypaczających nauki islamu lub przyczyniających się do niszczenia dialogu nie będą publikowane.

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.