kwietnia 10, 2010

Tragedia w Smoleńsku

Samolot z polską delegacją na uroczystości do Katynia, m.in. z prezydentem Lechem Kaczyńskim, rozbił się podchodząc do lądowania w Smoleńsku. Nikt nie przeżył katastrofy - podał gubernator obwodu smoleńskiego. Według rzecznika MSZ, na pokładzie samolotu było 88 osób.

Katastrofa wydarzyła się o 10.56 czasu moskiewskiego (8.56 czasu polskiego) w pobliżu lotniska Siewiernyj.

Według programu Rady Ochrony Pamięci Walk i Męczeństwa, na liście pasażerów prezydenckiego samolotu powinni znajdować się m.in.: Lech Kaczyński, Maria Kaczyńska, ostatni prezydent RP na uchodźstwie Ryszard Kaczorowski, Jerzy Szmajdziński, Władysław Stasiak, Aleksander Szczygło, Paweł Wypych,, Mariusz Handzlik, Andrzej Kremer, szef sztabu generalnego WP gen. Franciszek Gągor, Andrzej Przewoźnik, Grzeogrz Dolniak, Przemysław Gosiewski, Zbigniew Wassermann, Janusz Kochanowski, Sławomir Skrzypek, Janusz Kurtyka, bp Tadeusz Płoski.

* * * * *

Dziś te wstrząsające wieści dotarły do naszych uszu. Dramat narodowy i - przede wszystkim - dramat ludzki. Przypomina nam o bardzo ważnej rzeczy... o tym, jak to nasze ziemskie życie jest kruche. Wystarczy jedna chwila, nadchodząca niespodziewanie, znienacka. Każdy ma wyznaczony swój czas odejścia z tego świata... nikt jednak go nie zna.

Nie marnujmy swego czasu tu, na ziemi, na rzeczy błahe, na kłótnie i podziały. Żyjmy tak, jak gdyby każdy dzień miał być naszym ostatnim.

Dziś cała Polska (i nie tylko) przeżywa dramat. Dramat, który nie pozwala nam myśleć o poglądach politycznych, koncentrować się na różnicach. Dziś liczy się tylko człowiek... Oby nie tylko dziś.


Jako autorki bloga chciałybyśmy wyrazić nasz głęboki żal i smutek oraz złożyć kondolencje rodzinom ofiar. Łączymy się w bólu z rodakami, bo dziś, mimo iż niektóre z nas są z dala od Ojczyzny, myślami i sercem jesteśmy z Wami.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uprzedzamy - komentarze niecenzuralne, obraźliwe, szerzące nienawiść i uprzedzenia, bądź zawierające linki do stron wypaczających nauki islamu lub przyczyniających się do niszczenia dialogu nie będą publikowane.

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.