sierpnia 20, 2011

podpalenie polskiego meczetu

Policja prowadzi śledztwo w związku z włamaniem i pożarem w budynku użytkowanym przez Muzułmańskie Stowarzyszenie Kształowania Kulturalnego w Białymstoku. Sprawcy wyłamali zamki w drzwiach, dokonali zniszczeń wewnątrz, po czym wzniecili pożar w łazience.
Ogień został zauważony po godzinie 1.00 w nocy. Pożar w łazience został szybko ugaszony, straty oszacowane zostały na 15 tys. zł - poinformowała straż pożarna. Nikt nie odniósł obrażeń, w tym czasie w budynku nie było nikogo z użytkowników.
Justyna Aćman z zespołu prasowego podlaskiej policji powiedziała, że na miejscu zebrano dużo śladów, zabezpieczone zostały także zapisy monitoringu. Wiadomo na razie, że sprawcy wyłamali zamki w drzwiach, po wejściu do środka zniszczyli drewniane podłogi i inne drewniane elementy, po czym w łazience rozlali łatwopalną substancję i wzniecili pożar.
Budynek przy ul. Hetmańskiej, gdzie doszło do pożaru, jest jednym z dwóch centrów muzułmańskich w Białymstoku. Drugim jest Dom Modlitw, gdzie mieści się też biuro Muzułmańskiego Związku Religijnego w RP.

6 komentarzy:

 1. To smutne..gdyby muzulmanin podpalil kosciol wsyzstkie media by o tym trabily!

  OdpowiedzUsuń
 2. w lazience? co za debile. gdyby gdzies glebiej wzniecili to by sie rozeszlo...ale w lazience?

  OdpowiedzUsuń
 3. Brak słów. Oto Polska właśnie...Z miłością do bliźniego. Zwłaszcza gdy bliźni jest innych przekonań.
  Co do pożaru w kościele. Jakoś zawsze rozchodzi się to po kościach. Przynajmniej w mediach...

  OdpowiedzUsuń
 4. W miejscowości Nowa Sarzyna podpalono Kościół Katolicki. N.S jest małym miastem na południowym wschodzie Polski a więc obszarze względnie konserwatywnym(w potocznym słowa znaczeniu) i religijnym.
  Debile są wszędzie i ich aktywność przybiera czasem bardzo złe formy

  OdpowiedzUsuń
 5. nie zdarza sie także aby w prasie i tv pokazywali np. tańczącego breakdance muzułmanina w historycznej katedrze na ołtarzu. A widziało się niestety takie rzeczy- było to przykre. Wydaje mi się, że takie sprawy wpływaja inaczej na ludzi - powoduja u nich złość nienawiść, a jak wiemy co dotyczy islamu i jest wg. muzułmanów zniewarzane w ich wierze to tylko spowoduje nowe ataki w świecie muzułmanskim na Europejczyków.Moge jedynie powiedzieć, że albo zrobili to piromani albo idioci z serii nienawidze wszystkoego co nie pasuje tutaj.
  Wacław

  OdpowiedzUsuń
 6. wSzystko co człowiek niszczy związanego z życiem duchowym jest nieodpowiedzialne , bo to religia daje sens życia , odciąga o marazmu i coraz bardziej konsumpcyjnego stylu życia. Muzułmanin , katolik, prawosławny czy buddysta mogą życ obok siebie w zgodzie i poszanowaniu. A wszelkie konflikty zawsze od wieków ,były dziełem polityków którzy religi używali do poróżnienia ludzi. z serca życzę wszystkim zadowolenia z życia.

  OdpowiedzUsuń

Uprzedzamy - komentarze niecenzuralne, obraźliwe, szerzące nienawiść i uprzedzenia, bądź zawierające linki do stron wypaczających nauki islamu lub przyczyniających się do niszczenia dialogu nie będą publikowane.

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.