kwietnia 11, 2011

nie spodziewajcie się niczego...

... po człowieku, który pracuje wyłącznie dla potrzeb własnego życia, a nie dla swego trwania w wieczności.

— Antoine de Saint-Exupéry

3 komentarze:

 1. Pytanie czysto logiczne o wyobrażenie nieba u muzułmanów. Czy nie wydaje się Wam, że jest to dość duża niesprawiedliwe w niebie będziecie jedną z wielu kobiet swoich mężów, oprócz Was Wasz mąż będzie miał hurysy będzie z nimi sypiał, a Wy będziecie tylko jedną z tych kobiet. Podsumowując na mężów czeka raj pełen uciech, seksu, podniet. Na muzułmanki to samo co miały na ziemi czy nawet gorzej.
  Pogląd na życie wieczne w islamie jest podobny do życia wiecznego, jakie sobie wyobrażali starożytni Grecy, Persowie - poganie itd.
  Jak dla mnie kobiety to dość smutne życie wieczne.

  OdpowiedzUsuń
 2. Prorok (pokój i błogosławieństwo Allaha z nim) opisał Niebo jako miejsce, gdzie jest wiele rzeczy, których żadne oko nigdy nie widziało, żadne ucho nigdy nie słyszało i żadne serce nigdy nie poczuło.
  w Raju wierzący mężczyźni i wierzące kobiety będą obdarzeni licznymi błogosławieństwami; nie ma tam miejsca na dyskryminację ze względu na płeć. Życie kobiet w raju będzie tak samo przyjemne i szczęśliwe, jak życie mężczyzn. Allah nie jest stronniczy jeśli chodzi o płeć. Stworzył oboje (mężczyznę i kobietę – przyp. tłum.) i będzie się troszczył o oboje, zgodnie z ich potrzebami i pragnieniami.
  Natura kobiet w Raju jest inna niż w życiu na ziemi, nie beda odczuwaly zazdrosci,wszelkie zle uczucia nie ebda mialy miejsca w Raju.
  [Koran 15:47] {I My usuniemy to, co jest w ich sercach z urazy [i będą oni jak] bracia.}
  Jedną z najlepszych rzeczy, których ludzie pragną w Raju są - dla mężczyzn - kobiety Raju, czyli hurysy, a dla kobiet znajdzie się tam równoważna przyjemność.
  [Koran 41:31-32] {Dla was będzie tam to, czego zapragną wasze dusze; i dla was będzie tam to, o co wy poprosicie jako gościnne przyjęcie od Przebaczającego, Litościwego.}

  Kazda dusza dostanie to czego pragnie..
  [Koran 41:31] {Dla was będzie tam to, czego zapragną wasze dusze; i dla was będzie tam to, o co wy poprosicie}
  to jak bedzie w Raju zaden rozume i zadna dusza nie mozee pojac...Gdy tylko kobieta wejdzie do Raju, dostanie wszystko czego zapragnie, gdyż Allah nikogo nie traktuje niesprawiedliwie.
  Prosimy Allaha o Firdaus - najwyższą część w Raju.

  OdpowiedzUsuń
 3. Hm hm,z tymi hurysami to bym tak nie przesadzala.Do konca nie wiadomo kim w ogole sa hurysy - sa opinie uczonych ze sa to nigdzie indziej niespotykane owoce,ibn hawwa z kolei dowodzil rowniez na podstawie Koranu i hadisow,ze hurysy sa tymi samymi ziemskimi kobietami tylko jeszcze raz stworzonymi,odrodzonymi na nowo jako czyste,bez zadnych wad,ulomnosci itp.Polecam jego artykuly. Kiedy Allah opisuje raj nam, to uzywa slow,opisow,ktore mozemy sobie na swoj ludzki sposob wyobrazic,aby przyblizyc nam to znaczenie i wyglad raju.Nic w raju nie jest podobne do tego co na ziemi,ale czlowiek musi sobie jakos to wyobrazic,dlatego przeklada opis raju uzywajac prostych,ludzkich pojec.Polecam dr Tareqa Suwaidan,jego wyklady na temat raju a takze wielu innych rzeczy.
  Noha

  OdpowiedzUsuń

Uprzedzamy - komentarze niecenzuralne, obraźliwe, szerzące nienawiść i uprzedzenia, bądź zawierające linki do stron wypaczających nauki islamu lub przyczyniających się do niszczenia dialogu nie będą publikowane.

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.