lipca 03, 2010

Mundial albo życie


Jesteście w stanie uwierzyć, że oglądanie Mistrzostw Świata może kosztować życie?

To nie żart – to przerażający fakt. W XXI wieku istnieją ludzie, którzy uważają, że oglądanie meczu MŚ 2010 powinno być karane śmiercią. Zanim przyjrzymy się zwolennikom tego prawa, wyobraźmy sobie, że każdy, kto ośmiela się oddać zgodnej z prawem (również islamskim!) przyjemności oglądania meczu w telewizji – umiera. Jak wiele osób straciłoby życie? Moim zdaniem trzeba by liczyć w milionach, lub precyzyjniej: w setkach milionów. Jakże potężna liczba niewinnych osób powinna zginąć – wg. wrogów przyjemności, chcących zniszczyć radości tego świata, twierdzących, że życie musi być ponure i monotonne. Ci wrogowie radości stawiają siebie ponad innymi, określają się mianem „sędziów” a są jednocześnie ławą przysięgłych i katem w imię Religii, podczas gdy sama religia w swojej istocie potępia to, co oni robią!


Kilka dni temu agencje informacyjne prześcigały się w doniesieniach, że nieopodal Mogadiszu spotkała się po kryjomu mała grupa Somalijczyków, aby oglądnąć mecz Mistrzostw Świata. Dwóch uczestników tego spotkania zostało zabitych a reszta aresztowana. Grupa odpowiedzialna za to nazywa sama siebie Hizb al-islam [Partia Islamu] i jest to ta sama grupa, która ignoruje przemoc stosowaną przez somalijskich piratów, a zwraca się przeciwko obserwującym przebieg MŚ.

W ciągu całego dnia, kiedy wspomniane zajście zostało ujawnione przez media, na żadnym z kanałów religijnych, głoszących i uczących islamu 24 godziny na dobę, nie znalazłem wypowiedzi potępiających działania tych przestępców w „imię Religii”, podczas gdy prawdziwa religia – Islam – potępia ich działania! Zaskakujące milczenie mediów islamskich na ten temat pogłębia szaleńczy klimat wokół zajścia.

Prawdziwi Uczeni Islamscy, którzy dbają o wizerunek islamu, powinni zająć negatywne stanowisko. Bardziej niż kiedykolwiek jest potrzebne aby, zamiast zwracać się ku „bezpiecznym” kwestiom ogólnym, stanowczo sprzeciwili się tym, którzy wypaczają obraz islamu w oczach świata i którzy rozprzestrzeniają fałszywe informacje o naszej religii i Proroku (pokój z nim)! Nasi imamowie muszą zmienić priorytety w dyskusjach religijnych. Nie ma nic ważniejszego niż poprawa wizerunku wspaniałej religii, jaką jest islam, a który jest systematycznie niszczony przez działalność przestępców i ekstremistów. Hizb al-islam w Somalii to naprawdę maleńkie ogniwo długiego łańcucha działań, gdziekolwiek by miały miejsce: w Somalii, Afganistanie czy Iraku, prowadzących do narzucenia nam upośledzonych ideologii.

Zamiast koncentrować się na marginalnych przypadkach skoncentrujmy wysiłki na ważniejszych kwestiach!

***

Lektura polecana:

5 komentarzy:

 1. Co za barbarzyństwo! w XXI wieku - to wręcz nie do pojęcia, co są w stanie zrobić fanatycy religijni!
  P.S. Czemu żadna z tak zazwyczaj aktywnych Pań prowadzących bloga nie skomentuje tej przerażającej informacji??

  OdpowiedzUsuń
 2. Salam alejkum,
  zdaje się, że nie ma co komentować, skoro treść artykułu komentarz zawiera.

  OdpowiedzUsuń
 3. Autorki bloga niejednokrotnie już opowiedziały się na jego łamach przeciw fanatyzmowi religijnemu i naginaniu prawa do własnych potrzeb, do dnia dzisiejszego zdania nie zmieniły. Uważają też, że sam post jest chyba najlepszym komentarzem... cóż więcej dodać, kiedy ręce opadają...

  OdpowiedzUsuń
 4. A dla tych, co to lubia fatwy taka mala ciekawostka z 2005 roku:P (mogaca tez byc uzyta jako uzasadnienie somalijskiego ekstermizmu). Fatwa traktuje o pilce noznej i o tym, dlaczego muzulmanie nie powinni w nia grac, a jesli juz chca grac, to tak, aby nie nasladowac kuffar. http://www.guardian.co.uk/football/2005/oct/31/sport.comment1
  Le Box

  OdpowiedzUsuń
 5. Salam

  Tak - trzeba przyznać, że domorosłe fatwy, nie posiadające umocowania prawnego, wydawane często przez osoby nieuprawnione, są problemem i nie można ani udawać, że on nie ustnieje, ani ich tolerować, ani podążać za nimi. Dlatego też (jak wspomniano w artykule) są instytucje, które zajmują sie wyszukiwaniem tego typu absurdalnych perełek.

  http://sites.google.com/site/oislamie/artykuly/kto-moze-udzielac-fatw

  "Nie dajmy się zwariowac" :)

  OdpowiedzUsuń

Uprzedzamy - komentarze niecenzuralne, obraźliwe, szerzące nienawiść i uprzedzenia, bądź zawierające linki do stron wypaczających nauki islamu lub przyczyniających się do niszczenia dialogu nie będą publikowane.

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.